6 aylık bebeğini çöpe attı

6 aylık bebeğini çöpe attı.10388
  • Giriş : 12.09.2008 / 19:47:00
  • Güncelleme : 12.09.2008 / 18:56:10

Tenzile Ayran, ilgisiz kocasına sinirlenerek 6 aylık bebeğini çöp kutusuna attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Konak ilçesinde eşinin karşı çıkmasına rağmen doğum yapan Tenzile Ayran, kendileriyle ilgilenmeyen eşinden intikam almak için 6 aylık bebeğini, fidye için kaçırıldı diyerek çöp konteynerine attığı gerekçesiyle, 10 yıl hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı. Ayran, bebeğe bakamadığı için konteynere bıraktığını, eve ekmek alacak paralarının bile olmadığını söyledi.

Olay geçen ocak ayında Eski İzmir semti 3868 sokak 8 numara önünde meydana geldi. Ev kadını 31 yaşındaki Tenzile Ayran, akşam saatlerinde elektriklerin kesilmesinin ardından, olay günü 6 aylık olan bebekleri Mehmet Ali'nin, pencereden içeriye giren kimliği belirsiz bir erkek tarafından kaçırıldığını önce eşine, ardından da polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, evde yaptıkları araştırma sırasında üç çocuk annesi Tenzile Ayran'ın bebeğini kaçırdığını söylediği kişinin geride üzerinde "Çocuğunuzu götürdüm. Altınları verin, yoksa çocuğunuzu öldürürüm" yazılı fidye notu bıraktığını söyleyip kağıdı polise verdi. Fidye notunu inceleyen ve çevrede araştırma başlatan polis, bu sırada fidye notunun yazılı bulunduğu kağıdın Tenzile Ayran'ın büyük kızının defterinden yırtıldığını tespit etti.

Gasp Büro Amirliği ekipleri, anneyi gözaltına alarak sorgulamak üzere polis merkezine götürdü. İfade sırasında gözyaşı döken anne, gerçeği itiraf etti. Eşinin tepkisine rağmen bebeğini dünyaya getirdiğini söyleyen Tenzile Ayran, bez ve süt masraflarından dolayı sürekli evde tartışma çıktığını kendisinin de eşinden intikam almak için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Ayran, bebeğini evde kimsenin olmadığı bir sırada alıp, yakındaki çöp kanteynerine attığını, üzerini çöplerle örttükten sonra da konteynerin kapağını kapattığını itiraf etti. Adliyeye sevk edilen üç çocuk annesi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Küçük çocuk ise Çocuk Esirgeme Kurumuna verildi.

Soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı anne Tenzile Ayran, hakkında 10 yıl hapis cezası istemiyle yargılanması için dava açtı. 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim önüne çıkan tutuksuz yargılanan anne Tenzile Ayran, böyle bir şey yaptığı için çok pişman olduğunu söyledi. Tenzile Ayran, "Eşim işsizdi. Bir türlü iş bulamıyordu. Yemeye ekmek bulamıyorduk. Çocuğuma süt alacak paramız da yoktu. Açlıktan nefesimiz kokuyordu. Bu nedenle bunalıma girdim. Belki birileri bakar diye çocuğumu alıp bize en yakın çöp bidonuna bıraktım. Birisi bulursa bakar iyi bir yaşantısı olur diye düşündüm. Bir anlık bunalıma girip bıraktım, ben bir anneyim. Bilerek ölüme terk etmedim. Aklıma Çocuk Esirgeme Kurumu'na vermek gelmedi" dedi.

Şikayetçi sıfatıyla ifade veren baba 40 yaşındaki İnönü Ayran ise, "Ben eşimden şikayetçi değilim. İşsizlik ve ekonomik bunalım nedeniyle bir anlık bunalıma girerek bebeğimizi bıraktığını zannediyorum. Ben olay sırasında evde değildim. İnşaatlarda çalışıyordum para bize yetmiyordu. Şimdi belediyede çalışıyorum. Eşimin olayda bir kastı yok. Kısa sürede durumumuzu düzeltip, bebeğimizi almak için başvuru yapacağım" dedi. Cumhuriyet Savcısı sanık Tenzile Ayran'ın tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın bakmakla yükümlü olduğu iki küçük çocuğunun daha olduğunu, delilleri karartma ve kaçma süphesi bulunmadığını belirtip tutuklamadı, duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*