6 bin 500 sözleşmeli öğretmen atandı!

6 bin 500 sözleşmeli öğretmen atandı!.9139
  • Giriş : 19.03.2009 / 12:45:00

6 bin 500 sözleşmeli öğretmenin atamaları Milli Eğitim Bakanlığı'nda gerçekleştirilen törenle yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, hükümet olarak her zaman önceliklerinin eğitim olduğunu belirterek; "AK Parti hükümetlerinde en fazla bütçe daima Milli Eğitim Bakanlığı'na verildi.'' dedi.
Ülkenin dört bir yanında bulunan okullara teknolojiyi ve yenilikleri götürdüklerini söyleyen Bakan Çelik, eskilere nazaran çok şeyin değiştiğini, eğitim alanında çok gelişmeler yaşandığını söyledi. Öğretmenlere bir de müjde veren Bakan Çelik seçimden sonra yapacakları bir kampanyayla her öğretmene bir dizüstü bilgisayar edinmesini sağlayacaklarını ifade etti. Çelik atanacak öğretmenlere yarından itibaren görevlerine başlamalarını söylerken il milli eğitim müdürlüklerine genelge gönderdiğini, atanacak öğretmenlere her türlü kolaylığın sağlanacağını belirtti.

Çelik'in konuşması sırasında salonda oturan ve atamaların başlamasını bekleyen öğretmen adaylarının ve ailelerinin heyecanlı olduğu gözlendi. Bakan Çelik'in başlatma butonuna basmasıyla bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atamalar iki dakika içerisinde sona erdi. Atamalarının gerçekleştiğini gören salondaki öğretmen ve aileleri heyecanlarını gizleyemediler. Kimisi çığlık atarken, kimisi gözyaşlarını tutamadı. Bazıları ise atamasının gerçekleştiğini öğrendiği yakınına bir an önce haber vermeye çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*