6 çocuğun 1 erkek çocuğa cinsel tacizi

6 çocuğun 1 erkek çocuğa cinsel tacizi.11339
  • Giriş : 24.06.2009 / 12:44:00
  • Güncelleme : 24.06.2009 / 12:45:06

Van'da, yaşları 13 ile 16 arasında değişen 6 çocuk, 13 yaşındaki bir erkek çocuğa, cinsel tacizde bulundukları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tacizci çocuklardan 3'ü çıkarıldıkları mahkemece, 'çocuğa cinsel istismar' suçundan tutuklanırken, 3'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olay yaklaşık bir ay önce Şerefiye Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan bir bilgisayar oyun salonunda başladı. Öğrenci oldukları belirlenen C.P. (14), S.A. (15), O.B. (16), A.B. (15), S.T. (14), Ö.K. (13) adındaki erkek çocuklar, 13 yaşındaki İ'nin cebinde 100 TL olduğunu duydu. 6 çocuk, İ.'nin cebinde bulunan parayı almak için onu Endüstri Meslek Lisesi'nin arkasındaki boş bir araziye götürdü. Cebinden para çıkmayan İ.'yi dövmeye başlayan 6 çocuk, daha sonra da cinsel istismarda bulundu.

Olaydan sonra mağdur İ., karakola giderek yaşadıklarını anlatıp, şikayetçi oldu. İ.'yi döven ve cinsel istismarda bulunan 6 çocuk, şikayet üserine yakalanarak gözaltına alındı. Çocuklar verdikleri ifadelerinde birbirlerini suçladı. 14 yaşındaki S.T. ifadesinde, “Ben mağduru bali çekerken gördüm. Bir iki Tokat atıp, bali çekmemesini söyledim. Ancak bana küfür edince cinsel organımla yüzüne vurdum. Daha sonra diğer arkadaşlarım A.B. ve Ö.K. de cinsel organlarıyla aynı hareketlerde bulundu. Bu hareketi herhangi bir cinsel amaçla yapmadım” dedi.

6 çocuktan, A.B., S.T. ve Ö.K., çıkarıldıkları mahkemece 'çocuğa cinsel istismar' suçundan tutuklanarak cezaevine konulurken, diğer 3 çocuk ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*