6 dakikayla hayatını kaybetti

6 dakikayla hayatını kaybetti.11876
  • Giriş : 17.09.2008 / 13:23:00
  • Güncelleme : 17.09.2008 / 13:06:12

Kalp krizi geçirdi... Hastaneye götürülen hasta elektrik kesintisi yüzünden hayatını kaybetti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep'te kalp krizi geçiren ve hastaneye getirilen hasta elektrikler kesilince müdahalesi geç yapıldı. Hasta, 6 dakikalık elektrik kesintisinin ardından yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne ambulansla getirilen kalp hastası 60 yaşlarındaki Ali Şenyer hemen Resüstasyon odasına alındı. Kalp masajı için gelen doktorlar ilk müdahaleyi yaptığı saniyelerde acil servisin elektrik akımları kesildi. Bir anda karanlığa gömülen acil serviste jeneratörlerde devreye girmeyince Ali Şenyer'in müdahalesi tam olarak yapılamadı. Hasta yakınları ise bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken acil servisin içinde gözyaşlarına boğuldu.

Bu sırada hastanede incelemelerde bulunmak üzere gelen AK Parti Gaziantep Milletvekilleri'nden Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, Özlem Müftüoğlu Sağlık Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım acil serviste karanlık içinde kaldı. Şaşıran Vekiller ve Sağlık Müdürü hastane hakkında kendilerine bilgi veren Başhekim Muhittin Aksoy, yaşanan elektrik kesintisi soruldu. Basın mensuplarını fark erden Milletvekili Mehmet Erdoğan basın mensuplarını da içeri alarak olayı aydınlatmaya çalıştı. Erdoğan acil bir hastanın geldiğini ve elektrik kesintisinden dolayı kalp masajının yapılıp yapılmadığını Başhekime sordu.

Başhekim Muhittin Aksoy ise elektrik kesildikten hemen sonra jeneratörlerin devreye girdiğini ve yoğun bakımlarda ayrıca alınan tedbirler sonucunda elektriklerin kesilmesi durumunda bile hiç bir aksaklığın yaşanmadığını savundu. Yaklaşık 6 dakika süren elektrik kesintisinin ardından jeneratörler devreye girerken kalp hastası Ali Şenyer hayatını kaybetti. Ali Şenyer, elektrik akımlarının gelmesinin ardından yaklaşık yarım saat kalp masajı ve müdahale edilmesine rağmen hayata dönmedi. Ali Şenyer'in ölüm haberiyle sarsılan yakınları hastane önünde sinir krizleri geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*