6 depo benzine bedava uçak bileti

6 depo benzine bedava uçak bileti.8685
  • Giriş : 13.06.2009 / 21:18:00

Petrol Ofisi (PO), Pegasus Hava Yolları ve HSBC Advantage müşteri sadakati çerçevesinde yeni bir işbirliği gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Buna göre, Petrol Ofisi'nin Positive Card sahipleri, Petrol Ofisi'nden aldıkları akaryakıt ücretini, Pegasus Kart ile ödediklerinde alışveriş tutarlarının yüzde 5'i oranında uçuş puanı kazancaklar. Türkiye genelinde 1.8 milyon Positive Card, 160 bin Pegasus Kart sahibinin aldıkları 6 depoda akaryakıtta, bir tane iç hat uçak bileti kazanabileceği belirtiliyor. Bu işbirliğiyle günde 30-40 kişinin, ayda bin 300 kişinin bedava uçması bekleniyor.

İşbirliğinin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Petrol Ofisi CEO'su Melih Türker, 3 bin 200 istasyonla bugün Türkiye'nin en yaygın perakende organizasyonuna sahip olduklarını söyledi. Türker, “Müşterilerimizle aramızda çok güçlü bir bağ var. Onların hayatlarındaki pozitif etkimizi çoğaltmak istiyoruz. Pegasus ve HSBC ile yaptığımız işbirliği de bunun bir sonucu. Bu uzun vadeli programla müşterilerimizi çok daha çabuk uçurmayı hedefliyoruz. Petrol Ofisi bugüne kadar 35 havaalanı yakıt ikmal noktasında uçaklara akaryakıt sağlıyordu. Şimdi, sadece uçakları uçurmakla kalmayacağız, Pegasus Havayolları ve HSBC Bank işbirliği ile Positive Card sahibi müşterilerimizi de uçuracağız” dedi. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı da daha fazla Türk insanını uçakla tanıştırmayı hedeflediklerini vurguladı. Hava yolcularının akaryakıt ihtiyacını, uçuş ihtiyacı ile birleştirdiklerini söyleyen Sabancı, “Tüm sektörleri imrendirecek üçlü bir ittifak oluşturduğumuzu ve uzun dönemli tüketici odaklı ve verimli bir program başlattığımıza inanıyorum” dedi.

AYDA BİN 300 KİŞİ BEDAVA UÇACAK

HSBC Bank Türkiye Bireysel Pazarlama Grup Başkanı Mehmet Sindel de geçen yıl Pegasus Havayolları ile ortaklaşa hayata geçirilen Pegasus Kart ile havacılık sektörüne bir dinamizm kazandırdıklarını söyledi. Sinderl, “Yeni program sayesinde Positive Card ile Pegasus Kart'ın pazar büyümesi hızlanacak. Bu güç birliğinin Petrol Ofisi, Pegasus Havayolları ve HSBC Advantage'a da gelir artışı, aktivasyon ve verimlilik sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Petrol Ofisi Genel Müdürü Mehil Türker, “2 milyon Positive Card sahibi var. Günlük 100 bin kullanımı oluyor” dedi. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı da Pegasus'un ilk dört ayda yurt içi yolcu sayının yüzde 29 artarak 600 bin, dış hat yolcu sayısının ise yüzde 16 artarak 200 bine ulaştığını söyledi. Şu anda Pegasus Kart sahibi 160 bin kişini olduğunu söyleyen Sabancı, işbirliğinin sağlayacağı fayda konusunda şunları söyledi:

“Ne kadar fayda sağlayacağını rakama dökmek zor. Ancak 1.8 milyon Positive Card sahibi var. Pegasus Kart sahibi olarak da 160 bin kişi var. İşbirliğimizle, her 6 depoda bir uçak bileti kazanma şansı var. Bu hesapla ayda bin 300 kişi bedava uçabilecek. Günde 30-40 kişi küçük bir rakam gibi gözükse de sadakat ayağı açısından bu uygulamanın pozitif etkisi olacak.”

FİNANSGÜNDEM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*