6 ilde hırsızlık operasyonu

6 ilde hırsızlık operasyonu.13643
  • Giriş : 08.06.2008 / 16:10:00

Eskişehir, Ankara, İstanbul, Bursa, Bilecik ve Afyonkarahisar'da düzenlenen operasyonda hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 12 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, kentte meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılması amacıyla yaklaşık 3 aydır yapılan takip ve izlemeler ''Game Over 26'' adıyla operasyona dönüştürüldü.

Eskişehir, Ankara, İstanbul, Bursa, Bilecik ve Afyonkarahisar'da eş zamanlı olarak başlatılan operasyon neticesinde ''Suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde iş yerlerinden hırsızlık yapmak, mala zarar vermek, konut dokunulmazlığını ihlal etmek, 6136 sayılı kanuna muhalefet etmek'' 12 kişi yakalandı.

Zanlıların Eskişehir, İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Afyonkarahisar'da toplam 17 ayrı iş yerinden hırsızlık yaptıkları belirlendi.

Yakalanan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada 40 bilgisayar kasası, 20 bilgisayar monitörü, 10 playstation, 2 plazma, dizüstü bilgisayar, 5 bilgisayar yazıcısı, 1 araç televizyonu, 1 kurusıkı tabanca, çok sayıda hard disk, ses sistemi, ana kart, ekran kartı, ses kartı, DVD ve CD sürücüsü ve korsan CD ele geçirildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan Fırat G.(24) Serdar S.(28) Mert D.(19) Serdar D.(24) Mihraç S.(30) Esat Y.(23) ve Mehmet İ.(32) adliyeye sevk edildi. 5 zanlı ise sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında yakalananlar arasında pazarlama bölümü öğrencisi, bilgisayar tamircisi, elektrik teknikeri ve bilgisayar malzemesi satanların da bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious