6 mahkum kuyumcu soymak için firar etmiş

  • Giriş : 27.06.2007 / 17:50:00

6 mahkumun Çanakkale'de bir kuyumcuyu soymak için cezaevinden kaçtıkları ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki kapalı cezaevinde tutuklu bulunan 6 mahkumun Çanakkale'de bir kuyumcuyu soymak için cezaevinden kaçtıkları ortaya çıktı.

İnfaz koruma memurlarını kırılmış cam bardakla etkisiz hale getirerek firar eden 6 mahkum kısa sürede yakalanarak Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Yapılan soruşturma kapsamında elde edilen bilgilere göre, 6 mahkumun kaçmadan önce Çanakkale'de bir kuyumcuyu soymak için plan yaptıkları ve ardından firar ettikleri belirtildi. Cezaevinde infaz koruma memurları ve jandarmayı etkisiz hale getirdikten sonra kaçan 6 firari, geceyi Halaçlı yolu üzerindeki bir su deposunda geçirdikten sonra daha önce yapılan plan gereği firari mahkumlardan Yıldıray Yörük ve Ceylan Koyuncu tren yolunu takip ederek İstanbul Silivri'ye giderek otomobil bulmak üzere gruptan bir iki saat sonra dönmek üzere ayrıldı. Su deposunda kalan gruptakiler Hüseyin Demirkıran, Hakan Aydemir, Yusuf Aslan ve Mustafa Çayır, acıkınca Sayalar Köyü'nde giderek alışveriş yaparak İstanbul'a giden arkadaşlarını beklemeye başladı. Soygun için otomobil bulmaya İstanbul'a giden Yörük ve Koyunca'nın geri dönmemesi üzerine paniğe kapılan diğer 4 mahkum, birbirlerinden ayrılması ve herkesin başının çaresine bakması kararı aldı.

Yaşanan firari olayı ile ilgili her türlü bilgiyi değerlendiren jandarma ekipleri önce Hüseyin Demirkıran ve Hakan Aydemir'i Çerkezköy'de yapılan operasyonla, ardından da Mustafa Çayır'ı İstanbul Ümraniye'de yakaladı. Ceyhan Koyuncu ise Çerkezköy jandarmasına gelerek teslim oldu. Yıldıray Yörük, İstanbul Kumburgaz'da, Yusuf Aslan ise Sultanbeyli'de yakalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious