"6 yabancıya ihtiyacımız var"

  • Giriş : 17.06.2008 / 15:31:00

Turkcell Süper Lig takımlarından Eskişehirspor'un basın sözcüsü Rıza Zeydan, iyi bir takım kurmak için iyi bir bütçe gerektiğini söylerken, teknik direktör Rıza Çalımbay ise, 6 yabancıya ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Turkcell Süper Lig takımlarından Eskişehirspor'un basın sözcüsü Rıza Zeydan, iyi bir takım kurmak için iyi bir bütçe gerektiğini söyledi.

Zeydan, tesislerde düzenlenen basın toplantısında, Eskişehirspor'un Süper Lig için yapılanma çalışmalarının sürdüğünü belirterek, üst sıralara mücadele eden bir takım kurmak istediklerini kaydetti. Taraftarın Eskişehirspor'a sahip çıkacağına inandıklarını anlatan Zeydan, şöyle konuştu:

''Kombine bilet fiyatlarının pahalı olduğu yönünde şikayetler aldık. Açık kombine bilet 480 YTL, kapalı kombine 960 YTL, VIP kombine de 1600 YTL'den satılacak. Taraftardan gelen eleştirileri saygıyla karşılıyoruz. Fakat iyi bir takım kurmak için iyi bir bütçe gerekiyor. Taraftarımız bu fiyatları hoş karşılayacaktır. Kimsenin endişesi olmasın, bilet fiyatları kombinenin altında olmayacak. Bütün taraftarımıza söz veriyoruz. Bazı maçlarımızda bilet bulma sıkıntısı yaşanacak. Bu yüzden kombinelere ilgi olacaktır. Haftaya yönetim kurulu olarak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı ziyaret edeceğiz. Forma reklamı için Eti, Alpet ve Turkcell ile görüşürüz. Formamız da Nike veya Adidas marka olacak. İç transferimiz bu hafta netleşecek. Yabancı transfer çalışmalarımız da devam ediyor.''

''6 YABANCIYA İHTİYACIMIZ VAR''

Teknik Direktör Rıza Çalımbay da, Eskişehirspor'un ligin en hareketli kulüplerinden birisi olduğunu belirterek, takıma transfer için binlerce oyuncunun önerildiğini kaydetti.

Kendisinin seyretmediği oyuncuyu transfer etmeyeceğini ifade eden Çalımbay, şöyle devam etti:

''Öncelikle seyrettiğimiz oyuncuyu almak istiyoruz. Eskişehir'in beklentilerini karşılamamız için iyi bir kadro kurmamız gerekiyor. Kulübe maddi anlamda yüklenmeden kadromuzu kurmak istiyoruz. Bazı kulüpler bir iki futbolcu transfer ediyor. Ancak, bizim 6 yabancıya ihtiyacımız var. Nereden bakarsanız 14-15 futbolcu transfer etmemiz gerekiyor. Eskişehirspor'a faydalı olan oyuncuları kulübe kazandırmak istiyoruz.''

Çalımbay, 9 Ağustos'ta, Eskişehir'de, bazı Avrupa takımlarının da katılacağı bir turnuvanın düzenleneceğini belirterek, Eskişehirspor taraftarının takımı ilk defa orada göreceğini bildirdi.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Eskişehirspor ile sözleşmesi devam eden bütün oyuncuların kalacağını bildiren Çalımbay, şunları söyledi:

''Takımdan ayrılacak oyuncuları da yönetim kurulumuz açıklayacak. Yaklaşık 25 gün içinde 26 kişilik kadromuzu oluşturacağız. İdeal bir kadro kurmak istiyorum. Anderson, Eskişehirsporlu oldu. Hafta içinde de Mohamed gelecek. Saffet Nadareviç'in transferini bitirmek istiyoruz. Bir iki güne kadar da Hırvat kaleci Vanja Ivesa, kentte gelecek. Küçük bir pürüz var, onu aşarsak Ivesa ile sözleşme imzalayacağız. Yerli oyuncu transferinde de belirlediğimiz kritik oyuncular var. O oyuncularla da on gün içinde sözleşme yapmayı planlıyoruz. Aralarında hiç ismi duyulmamış çok iyi oyuncular var. Bütün oyuncularla üç yıllık sözleşme imzalayacağız.''

Çalımbay, Eskişehirspor taraftarına güvendiğini belirterek, taraftarın her zaman takımın yanından olması gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious