6 yaşındaki çocuğa oy kullandırmışlar

6 yaşındaki çocuğa oy kullandırmışlar.12106
  • Giriş : 26.04.2009 / 18:52:00

Giresun'un Tirebolu ilçesine bağlı Çamlıköy köyünde, 29 Martta yapılan mahalli idareler seçimlerinde 6 yaşındaki çocuğa oy verilmesinin gerekçesi ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Seçimlerde 6 yaşındaki Mustafa Kemal Duman'a uzun süre çocuk sahibi olamayan anne ve babası ile yakınlarının oy verdikleri belirlendi.

Çamlıköy köyü muhtarı Hasan Duman, gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Martta yapılan mahalli idareler seçimlerinde köylerindeki 104 seçmenden 53'ünün oyunu alarak muhtar seçildiğini söyledi.

Seçimde ihtiyar heyetine ise 38 oy alan Tayfun Duman'ın birinci aza, 27 oy alan Hurşit Aydın'ın ikinci aza, 20 oy alan Mustafa Toraman'ın ise üçüncü aza seçildiğini belirten Duman, şöyle konuştu:

''Köyümüzde komşumuz olan Mustafa Duman'ın oğlu 6 yaşındaki Mustafa Kemal Duman'a 6 oy çıktı. İhtiyar heyeti seçiminde 6 yaşındaki bir çocuğun adının çıkması bizleri şaşırttı. Daha sonra öğrendik ki evlendikten çok uzun bir süre sonra çocuk sahibi olan komşumuz Mustafa Duman ile bazı yakınları, oylarını 6 yaşındaki Mustafa Kemal'e vermişler.''

Duman, İlçe seçim Kurulunun seçilme yaşı 25 olduğu için Mustafa Kemal Duman'ın aza olamayacağını bildirdiğini, bunun üzerine seçimde 1 oy alan Cemal Sarı'nın ihtiyar heyetine aza seçildiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*