6 yaşındaki şoför(!) trafiği karıştırdı!

6 yaşındaki şoför(!) trafiği karıştırdı!.21883
  • Giriş : 07.01.2009 / 23:01:00

ABD'de okul servisini kaçıran 6 yaşındaki erkek çocuğu, okula gitmek için annesinin otomobilini aldı ve kimsenin yaralanmadığı bir kaza yapana dek 16 km yol katetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

OTOMOBİL KULLANMAYI VİDEO OYUNLARINDAN ÖĞRENMİŞ

Virjinya eyaletinin Northumberland Şerifi Chuck Wilkins, inanılmaz olayla ilgili olarak, "Bu mucizeden daha fazlası, kimsenin yaralanmadığı mucizeler dizisi" dedi.

Wicomico Church'te oturan çocuğun, annesi uyuyakaldığı için okul otobüsünü kaçırdığını ve babasının da erkenden işe gittiği için evde olmadığını anlatan şerif, "Annesi uyanamadı, çocuk da otobüsü kaçırınca kızgınlığa kapılıp arabanın anahtarlarını aldı ve okula gitmek için kullandı" diye konuştu.
Küçük sürücü, birçok aracı, bir köprüyü ve iki kavşağı geçti, otomobili saatte 88 km olan hız sınırının altında 16 km kullandıktan sonra yolculuğunu bir elektrik direğinde tamamladı. Ford Taurus marka araç büyük hasar görmesine karşın, yaralanan olmadı.

Minik sürücü, daha sonra araba kullanmayı video oyunlarından öğrendiğini anlattı.

Çocuğu araba kullanırken gören iki sürücü polisi ararken, polis, büyük olasılıkla çocuğun otomobili ayakta kullandığını ve emniyet kemeri takmadığını belirtti.

Kazadan sonra müşahede altına almak üzere hastaneye götürülen çocuğun yine de okula gitmek istediğini kaydeden polis, çocuğun okulda verilen kahvaltıyı ve jimnastik dersini kaçırmak istemediğini anlattı.

Mahkeme kararına göre, baba gözaltına alındıktan sonra 5 bin dolar kefaletle serbest bırakılırken, anne tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Küçük çocuk ile 4 yaşındaki erkek kardeşi şimdilik bir gönüllü aileye teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*