6 yeni film gösterime girdi!

6 yeni film gösterime girdi!.12810
  • Giriş : 12.04.2009 / 14:48:00

Bu hafta Kate Winsleta Oscar kazandıran Okuyucu'nun yanı sıra; Western filmi 'Kanun Benim' Türk filmi 'Pazar: Bir Ticaret Masalı' gösterime girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle:

Pazar:Bir Ticaret Masalı (The Market: A Tale of Trade)
Komedi, dram ve suçu bir araya getiren yeni Türk filmi ''Pazar: Bir Ticaret Masalı (The Market: A Tale of Trade)'', izleyiciyle buluştu. Ben Hopkins'in yazıp-yönettiği filmde, Tayanç Ayaydın, Genco Erkal, Melih Düzenli, Hakan Şahin ve Şenay Aydın performanslarını sergiliyor. Dünya ticaretinin küçük bir halkasını tasvir eden filmde, yoksulluk ile köşe dönücü zihniyetin bireyi ''değer erozyonuna'' uğratması, vicdanını yok etmesini ele alınıyor. Filmde aşık geleneğini andıracak türküler yer alıyor.

Kanun Benim (Appaloosa)
Western türündeki ''Kanun Benim (Appaloosa)'' vizyona girdi. Yönetmen Ed Harris'in filminde, Robert Jauregui, Jeremy Irons, Timothy Murphy, Luce Rains, James Tarwater, Boyd Kestner, Renee Zellweger, Ed Harris ve Viggo Mortensen rol alıyor. Filmde, New Mexico'da 1882 yılında kanunsuzluk ve karmaşanın hüküm sürdüğü kasabalara seyyah olarak giden iki arkadaş Virgil ve Everett'in, gittikleri yerlerde kanun adamı olarak görev yapmaları ve başlarından geçen olaylar anlatılıyor. 2008 Toronto Uluslararası Film Festivali'nde prömiyeri yapılan film, suç yazarı Robert Parker'ın 2005 yılı baskılı Appaloosa adlı romanından uyarlandı.

Canavarlar Yaratıklara Karşı (Monsters vs. Aliens)
Animasyon sevenler için ''Canavarlar Yaratıklara Karşı (Monsters vs. Aliens)'' sinema perdesine geldi. Yönetmenliği Rob Letterman ve Conrad Vernon'un yaptığı filmin konusu şöyle:
Susan adlı kıza uzaydan gelen bir meteor çarpınca boyu esrarengiz şekilde uzamaya başlar ve 16 metreye ulaşır. Bunun üzerine askeri yetkililer harekete geçerek Susan'ı yakalayıp devlete ait gizli bir tesise götürürler ve bir grup canavarla birlikte hapse atılır. Ancak uzaydan gelen esrarengiz bir robotun her yeri tehdit etmesi üzerine ABD Başkanı, uzaylı robotla mücadele için Canavarlar grubunu görevlendirmeyi kabûl eder.

Okuyucu (The Reader)
Gerilim ve romantizmi birlikte bulmak isteyenler için ise haftanın yeni filmi ''Okuyucu (The Reader)''... Yönetmen Stephen Daldry'ın filminde, Ralph Fiennes, Jeanette Hain, David Kross, Kate Winslet, Susanne Lothar, Alissa Wilms, Florian Bartholomai, Friederike Becht, Matthias Habich ve Frieder Venus performanslarını sergiliyor. Filmde olaylar II. Dünya Savaşı'ndan sonraki Almanya'da geçiyor.

Yabancı (Outlander)
Haftanın bilimkurgu filmi ''Yabancı (Outlander)''... Lord of the Rings'in yapımcısı Barrie Osborne'nun yapımcılığını üstlendiği filmin baş rolündeki isim ''Tutku'' filminde İsa rolünü oynayan James Caviezel. Yönetmenliği Howard McCain'in üstlendiği filmde, Caviezel'e Sophia Myles, Jack Huston, John Hurt, Cliff Saunders ve Patrick Stevenson eşlik ediyor. Film, Viking döneminde geçiyor.

Kehanet (Knowing)
''Kehanet (Knowing)'' de haftanın diğer yeni filmi... Yönetmen Alex Proyas'un filminde, Nicolas Cage, Rose Byrne, Lara Robinson ve Chandler Canterbury bir araya geliyor. Bir okulun bahçesindeki zaman kapsülünün içinden 1959 yılında sadece rakamlarla yazılmış bir mektup bulunmasıyla başlayan filmde, mektupta bahsedilen felaketlerin yaşanmaya başlamasıyla gelişen olaylar anlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*