6 yıla, 250'nin üzerinde suç sığdırdı

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Tekel Müdürü İclal Aydın'ın ölümüne neden olan ve müebbet hapse çarptırılan Gencay Yolcu suç makinası çıktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da kapkaç sırasında Tekel Müdürü İclal Aydın'ın ölümüne neden olan ve yakalandıktan sonra müebbet hapis cezasına çarptırılan Gencay Yolcu tam anlamıyla suç makinası çıktı. İlk suçunu 6 yıl önce işleyen Gencay Yolcu'nun bugüne kadar 250 civarında suça karıştığı anlaşıldı.

Daha önce TRT adına çekilen film sırasında, TEM Karayolu kenarındaki bir akaryakıt istasyonunda Ediz Hun'un filmde kullandığı BMW marka otomobili hem de çekim sırasında kaşla göz arasında çalan Gencay Yolcu, daha sonra da art arda birçok suç işledi. Son olarak kapkaç sırasında Tekel Müdürü İclal Aydın'ın ölümüne neden olan Gencay Yolcu'nun yargılanması sırasında işlediği tüm suçlar bir bir ortaya çıktı.

Henüz 22 yaşında olmasına rağmen, akılalmaz suçlara karıştığı anlaşılan Gencay Yolcu'nun, resmi kayıtlara yansımayan 60 civarında suç işlediği de belirlendi. Gencay Yolcu'nun, özellikle İstanbul'un Anadolu yakası ile Gebze bölgesinde suç işlediği anlaşıldı.

HIRSIZLIKLA BAŞLAMIŞ

İlk karıştığı suç hırsızlık olan Yolcu'nun, daha sonra karıştığı suçların çeşidinin artttığı, oto hırsızlığı, gasp, kapkaç, dolandırıcılık, adam öldürme, silah kanununa muhalefet, uyuşturucu madde bulundurma, çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve kolluk kuvvetleri ile silahlı çatışmaya girme suçlarını işlediği belirlendi. Bunlar arasında kayıtlara girenlerden 15'i otomobil hırsızlığı, 25'i ev ve işyerlerinden hırsızlık, 5 gasp, 3 dolandırıcılık, 2 adam öldürme, 2 ruhsatsız silah bulundurma, 1 çıkar amaçlı suç örgütü kurma, 3 kolluk kuvvetleri ile çatışmaya girme ve 4 kapkaçın bulunduğu kaydedildi.

Birçok faili meçhul olayın da sorumlusu olduğu belirlenen Gencay Yolcu'nun yakalanıp cezaevine girmesiyle, Pendik ve Tuzla ağırlıklı olmak üzere İstanbul'un Anadolu Yakası ile Gebze bölgesinde suç oranında büyük düşüş yaşanmaya başlandığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious