6. kattan düştü burnu bile kanamadı

  • Giriş : 26.10.2006 / 00:00:00

Kayseri'nin Yavuzlar Mahallesi'nde oturduğu 12 katlı apartmanın 6. katından düşen 12 yaşındaki Gürcan Binboğa'nın burnu bile kanamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Apartmanın çim zemini üzerine düşen Binboğa, komşular tarafından ailesine haber verilmesi üzerine ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak gözetim altına alındı.

Hastanede annesi ile birlikte müşahede altında tutulan orta okul öğrencisi Binboğa, kendisini her gün okula komşularının arabayla bıraktığını belirterek, "Babamın evde uyuduğu esnada okula gitmek üzere elbiselerimi giyip hazırlandım. Komşunun arabasının aşağıda olup olmadığına bakmak için pencereyi açtım. Aşağı baktım ama ilk seferde göremedim. Tekrar bakmak için bu sefer kendimi pencereden daha fazla çıkartarak sarktım. Tam bu esnada ayağımın altındaki koltuk kaydı ve ne olduğunu anlamadan aşağı düştüm. O esnada bağırmak istedim ama sesim kısıldı hiçbir şey söyleyemedim ve bağıramadım" diye konuştu.

Apartman bahçesinin çim zeminine sırt üstü düştükten sonra hiç kimsenin desteği ve yardımı olmadan kendi başına ayağa kalktığını anlatan Binboğa, olayı gören komşuların evde uyuyan babasını zile basarak uyandırarak ambulans çağırdığını söyledi. Hastaneye ambulansla geldiğini ifade eden Binboğa hiçbir yerinde Ağrı veya sızı olmadığını belirtti.

Düşerken çok korktuğunu dile getiren Binboğa, bundan sonra kesinlikle pencerenin önüne yaklaşmayacağını belirterek evde yalnız kalan küçük yaştaki çocuklara da pencere ve balkondan sarkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Olayın olduğu sırada işte olduğunu aktaran anne Binboğa, eşinin haber vermesi üzerine çalıştığı yerden direk olarak hastaneye geldiğini söyledi. Çocuğunun yaşıyor olmasını mucize olarak değerlendiren anne Binboğa, "Allah onu bize bağışladı. Bundan sonra kesinlikle yalnız başına bırakmayacağım. Onu gözümden daha çok sakınacağım" diye konuştu.

Binboğa'nın doktorları yapılan incelemelerin ardından şuanda herhangi bir kırık çıkık görülmediğini ancak her ihtimale karşı bir gün süreyle müşahede altında tutacaklarını söyledi. Koluna serum takılan Binboğa'yı çocuk ve beyin cerrahlarının da kontrol edeceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious