60 kişilik kadroya bin başvuru

60 kişilik kadroya bin başvuru.12935
  • Giriş : 08.04.2008 / 13:36:00

Tüpraş Kırıkkale Rafinerisinin açtığı 50-60 kişilik işçi kadrosuna 4 saatte bin kişi başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazete ilanları ile eleman alınacağının duyurulmasının ardından, Kırıkkale Bahşılı Yeşilköy Mahallesi'nde bulunan rafineri sosyal tesislerine koşan vatandaşlar, ''Bir umut kapısı açıldı onun için geldik. İşe girebilirsek burası bizim için büyük bir şans olur'' diyerek kayıtlarını yaptırdı.

Rafineri Müdürü Hadi Erbeyoğlu, yeni devreye girecek üniteleri için elmana ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, ''Eleman alımı, şirketimizin özelleştirme sonrası ortaya koyduğu değişim ve dönüşüm sürecinde ortaya çıkan ve önümüzdeki haftalarda devreye alınması beklenen DHP CCR ünitesine bağlı ihtiyaçlarının karşılanmasına yöneliktir. Yaklaşık 50-60 kişi almayı planlıyoruz'' diye konuştu.

ELEMANLAR ŞİRKET POLİTİKASINA GÖRE SEÇİLECEK

Alınacak elemanların şirketlerinin politikaları doğrultusunda seçileceğini belirten Erbeyoğlu, ''İşe alınacak elemanlar ilanda da belirtildiği gibi, Meslek Yüksek Okulu (MYO), Teknik Lise, Çok Programlı Lise, Endüstri Meslek Lisesi veya dengi okulların, Rafineri ve Petrokimya, Kimya, Motor, Makine, Torna, Tesviye, Mekatronik (Otomatik Kumanda), Endüstriyel Mekanik, Metal (Sertifikalı Kaynakçı), Elektrik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Endüstriyel Elektronik, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Koruma ve Özel Güvenlik, İtfaiye ve Yangın Güvenliği, Çevre Koruma, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Radyoloji (MYO) bölümleri mezunlarından tercih edilecek'' dedi.

4 SAATTE 1000 KİŞİ

Erbeyoğlu, Başvuruların alınmaya başladığı bu sabahtan itibaren ilk 4 saat içindeki başvuru sayısının 1000'e yaklaştığını belirterek, ağırlıklı olarak işletme ve bakım personeli ile özel güvenlikçi alınacağını, bunun dışında ihtiyaç duydukları EÇK, laboratuvar, sağlık birimlerine münferiden işçi alımları yapılacağını kaydetti.

ÖNCE SINAV SONRA MÜLAKAT

Başvuruların tamamlanmasından sonra tüm başvuruların değerlendirileceğini ve ilanlardaki kriterlere uygun adayların sınava davet edileceğini kaydeden Erbeyoğlu, sınavda başarılı olanlar arasında yapılacak mülakatla seçimin sonlandırılacağını anlattı.

Beş gün sürecek olan müracaatlarda rafineriye, 3000-3500 kişinin kayıt olması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious