60 taraftar gözaltına alındı

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

Turkcell Süper Ligi'nin 24. haftasında Ankaragücü'nün Beşiktaş'a 1-0 yenilmesi üzerine, Sarı Lacivertli taraftarlar karşılaşma sonrasında polisle çatıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapılan müdahalenin ardından 60 kadar Ankaragücü taraftarı gözaltına alındı.

Turkcell Süper Ligi'nin 24. haftasında kendi sahasında Beşiktaş'ı ağırlayan Ankaragücü, karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrıldı. Mağlubiyet üzerine Sarı Lacivertli taraftarlar maçtan sonra 19 Mayıs Stadı çıkışında rakip takım aleyhine tezahürat yapmaya başladı. Bunun üzerine polis ses yayın aracından taraftarlar dağılmaları konusunda uyarıldı.

Taraftarların, kendilerini uyaran polislere taş atarak karşılık vermesi üzerine, Çevik Kuvvet ekipleri olaya müdahale etti. Emniyet görevlileri göz yaşartıcı bomba atarak taraftarları dağıtmak isterken, Sarı Lacivertli taraftarlar da tekrar taşla karşılık verdi.

Olayların büyümesi üzerine, olay yerine çok sayıda polis ekibi takviye olarak gönderildi. Taraftarların bir kısmı dağılırken, bir kısmı da Gençlik Parkı'na doğru kaçtı. Kaçamayan 60 kadar taraftar ise, Çevik Kuvvet polisleri tarafından gözaltına alınarak, otobüslere bindirildi.

Polislerin attığı göz yaşartıcı bombalar, taraftarların yanı sıra polislerin ve basın mensuplarının da etkilenmesine neden oldu.

Bu sırada, polisin müdahalesi sırasında yaralanan bir Ankaragücü taraftarı, 112 Hızır Acil ambülansıyla hastaneye gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious