60 yıl aradan sonra tekrar bale kursu açıldı

  • Giriş : 16.04.2006 / 00:00:00

Kars'ta 60 yıl aradan sonra tekrar bale kursu açıldı. Kursa aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kars Belediyesi tarafından 4- 12 yaş grupları için açılan ücretsiz bale kursuna 75 çocuk başvurdu. Kurslar, bale öğretmeni Betül Karapolat tarafından Kars Sanat Merkezi'nde verilmeye başlandı. Kursun ilk günü çocuklarıyla gelen ailelerin heyecanı ise çocuklarınkinden daha fazlaydı. 75 öğrencinin başvurmasına çok şaşırdığını belirten bale öğretmeni Karapolat, baleyi tercih eden ailelerin çocuklarını küçük yaşta kursa vermelerinin daha yararlı olacağını söyledi.

Balet ve balerin olma heyecanı ile gelen minikler ise utangaçlıklarını uzun süre üzerlerinden atamadı. İlk dersi izleyen bazı aileler, gruba ayak uyduramayan çocuklarına kendileri yardımcı oldu. Ailelerin, çocuklarının bale tercihinde televizyonun çok etkili olduğunu söylemeleri ise dikkat çekti. Gazetecilerin sorularıyla karşılaşan çocuklar, soruları sadece kafalarını sallayarak cevap vermeyi tercih ettiler.

Kars Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Bağcı ise, bale kursuna olan ilgiden memnun olduklarını söyledi. Bağcı, yer sorununun giderilmesi durumunda daha fazla öğrenciyi kabul edeceklerini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious