61 DTP'li gözaltına alındı

61 DTP'li gözaltına alındı.8442
  • Giriş : 20.06.2008 / 20:21:00
  • Güncelleme : 20.06.2008 / 20:04:01

Mersin'de, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'a "sayın" ibaresini kullanarak kendilerini savcılığa ihbar eden DTP İl Başkanı Filiz Yaman'ın da aralarında bulunduğu 61 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Biçer'in haberi

DTP'li yaklaşık 100 kişi, bugün Mersin Adliyesi'ne gelerek, terör örgütü elebaşısı Öcalan'a yönelik "sayın" ibaresinin kullanılmasının suç sayılmasının hukuksuzluk olduğunu ileri sürdü.

DTP'liler daha sonra Öcalan'a sayın ibaresini kullandıkları ve kendilerini de ihbar ettikleri dilekçelerini Cumhuriyet Savcılığı'na vermek için adliye binasına girdiler.

İlk olarak DTP Mersin eski İl Başkanı Selami Turan ile bir partilinin dilekçelerini verdikten sonra gözaltına alınması üzerine DTP'li grup adliyenin bahçesine çıkarak durum değerlendirmesi yaptı.

DTP'liler tekrar binaya girerek dilekçelerini tek tek Cumhuriyet Savcısı'na vermeye başladı. Aralarında DTP Mersin İl Başkanı Filiz Yaman'ın da bulunduğu 61 kişi, tek tek dilekçelerini verdikten sonra savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar adliye binası önündeki polis otobüsüne bindirildiler. Cumhuriyet Savcılığına yaklaşık 100 kişinin dilekçe vermesinin beklendiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious