61 saat durmaksınız müzik yapacaklar

61 saat durmaksınız müzik yapacaklar.21128
  • Giriş : 11.05.2008 / 12:55:00

Trabzon Genç Müzisyenler Derneği üyesi bir grup, ''dünyanın en uzun grup konseri'' rekorları kırılınca, 61 saatlik yeni rekor denemesi yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dernek yöneticileriyle Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyen yönetim kurulu üyesi İlker Yavuz, Vakfıkebir Ekmek Festivali'nde 48 saat 32 dakikayla kırdıkları "dünyanın en uzun grup konseri" rekorunun, 50 saatlik konserle Hindistan'a geçtiğini belirterek, "Bu rekoru egale edip 61 saatle rekor kırmak istiyoruz.

Rekor denemesini Guinness Rekorlar Kitabı'nın yetkililerinin yönlendirmesiyle gerçekleştireceğiz" dedi.

Bu amaçla 15 Haziran'da, Trabzon Belediyesinin göstereceği bir yerde rekor denemesi yapacaklarını ifade eden Yavuz, "Bu konserde Trabzon halkının bizi yalnız bırakmayacağından eminiz. Alacağımız destek, Trabzon'a bir dünya rekoru olarak dönecektir" diye konuştu.

Son dönemlerde adını sıkça duyuran Trabzon kentini hem Türk insanına hem de diğer ülkelerin insanlarına daha iyi anlatabilmeyi amaçladıklarını kaydeden Yavuz, şunları söyledi:

"Kültür ve sanat şehri olan ilimizin güzelliklerini başarıyla birleştirip insanlara sunmak, derneğimizin en büyük mutluluğudur. Ulu Önder Atatürk'ün gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nde Türk gencinin başarısını göstermek önceliğimiz ve görevimiz olacaktır."

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious