61 yetim çocuk babasız bir gün geçirdi

61 yetim çocuk babasız bir gün geçirdi.22118
  • Giriş : 21.06.2009 / 16:08:00

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyü katliamında hayatını kaybeden 44 kişinin ardından kalan 61 yetim çocuk babalar gününü yanlız geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyü Muhtarı Abdurrahman Çelebi, "Babalar Günü dolayısıyla köydeki yetim ve öksüz kalan çocukların elimi öpmesi katliamdan sonraki en mutlu anım oldu." dedi.

44 kişinin hayatını kaybettiği Bilge köyünde 61 yetim ve öksüz çocuğa hem annelik hem de babalık yapan Abdurrahman Çelebi, Babalar Günü dolayısı ile elini öpmeye gelen çocukları oyun parkına götürdü. Köyün girişinde yapılan çocuk parkında oynayan çocukların ilk defa bir parkta oynamanın sevinci gözlerinden okunurken, çocukların daha sonra Abdurrahman Çelebi'nin elini öpmeleri ise duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.

Katliamda annesi Yıldız ve babası Salih Çelebi'yi kaybeden 10 yaşındaki Remziye Çelebi, aynı zamanda amcası olan köy muhtarı Abdurrahman Çelebi'nin elini öperek Babalar Gününü kutladı. 4. sınıf öğrencisi olan Remziye Çelebi, büyüdüğünde babasının istediği gibi doktor olarak, vefat eden babasına en güzel babalar günü hediyesi vermek istediğini söyledi. 9 yaşındaki Fatma Çelebi ise katliamda babası Abdulkadir ve annesi Ayşe Çelebi'yi kaybettiğinden dolayı kendisine hem babalık hem de annelik yapan Abdurrahman Çelebi'nin elini öperek teşekkür etti.

Köyde hayatın normale döndüğünü belirten Abdurrahman Çelebi ise köye okul binasından sonra sağlık ocağı yapılması için de çalışmalara başlandığını söyledi. Çelebi, "Babalar gününde babasını kaybeden çocukların gelip elimi öpmesi beni çok duygulandırdı. Köyde 61 çocuğa hem babalık hem de annelik yapmaya çalışıyoruz. Katliamdan sonra bize devlet yetkililerinin gösterdiği yoğun destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız şu an devlet himayesi altında kendi evlerinde bakıcılar tarafından yetiştiriliyorlar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*