62 kişi sobadan zehirlendi

62 kişi sobadan zehirlendi.19583
  • Giriş : 28.01.2007 / 00:00:00

Kayseri'de dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli lodos nedeniyle kömür sobasından sızan karbon monoksit gazından 62 kişi zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dün akşam saatlerinde şehir merkezinde de etkili olan lodosun saatte ki hızı 100 kilometreyi buldu. Ara ara şiddetini artıran lodos nedeniyle bazı işyerlerinin camları kırılırken reklam tabelaları da zarar gördü. Lodosun etkisiyle kömür sobasından sızan karbon monoksit gazı nedeniyle Kayseri il ve ilçelerinde de karbon monoksit gazından zehirlenmeler oldu.

Özellikle Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi olmak üzere bazı hastanelere sobadan zehirlenme nedeniyle 62 kişi müracaat etti. Yakınlarının fark edilmesi üzerine hastaneye getirilen bazı aileler, akrabalarının telaşlanması nedeniyle sedye kullanılmadan apar topar sırtlarına alarak servise taşıdılar. Zehirlenen kişilerin bir süre gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edildikleri bildirildi.

Öte yandan öğle saatlerinden sonda şiddetli lodos yerini karla karışık yağmur yağışına bıraktı. Şehir merkezinde kar yağışı etkili olurken, yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini gösterdi. Kayseri bağlantılı karayollarında yola çıkan sürücülere dikkatle olmaları konusunda trafik ekipleri uyarıda bulundu. Tipi ve kar yağışı Kayseri-Erciyes karayolu jandarma trafik tarafından ulaşıma kapatıldı. Erciyes Kayak Merkezindeki kar yağışı ile birlikte kar kalınlığının 30 santimetreyi aştığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious