62 yaşında doğum yaptı

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

İngiltere'de çocuk psikologluğu yapan 62 yaşındaki Patricia Rashbrook, bir bebek dünyaya getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rashbrook, İngiliz The Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, yaptığının doğru olduğunu savunarak bu yaşta çocuk sahibi olmanın yanlış olduğunu düşünmediğini söyledi. Rashbrook, "İyi bir ebeveyn olabileceğimizi düşünmeseydik bebeği doğurmazdım. Bebeğin ve benim sağlığım çok iyi. Kendimi iyi ve genç hissediyorum. Ancak bize birşey olması halinde bebeğe bakacaklarına söz veren genç aileler bulduk. Önemli olan genç olmanız değil bebeğin ihtiyaçlarını karşılamanız. Bunu da yapabileceğimize eminim." dedi.

Ancak doktorlar doğumun kabul edilemez olduğunu savunuyor. doktor Peter Bowens Simkins, "Bunun sorumlu bir davranış olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca çocuk ergenlik dönemine geldiğinde 70'li yaşlarında bir anne sahip olması iyi olmayacak." dedi. Ancak doktor, "İnsanların hareket etme özgürlüğü olduğu sürece bu tür şeyleri engellemeyiz." dedi.

İngiliz kadın Rashbrook 62 yaşında bebek sahibi olsada bebek doğuran en yaşlı kadın değil. Romanya'da Adriana Iliescu adlı bir kadın 66 yaşında bebek sahibi olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious