62'lik dede evlendirme vaadiyle dolandırıldı

  • Giriş : 02.04.2007 / 00:00:00

AĞRI’da tanıştırıldığı bir kadına evlenmek için 2 bin YTL başlık parası veren ve bir miktarda altın alan 62 yaşındaki Ankaralı D.P., dolandırıldığını öne sürerek polise başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara’da bir inşaatta çalışırken tanıştığı Ağrılı F.K.’yla evlenmek istediğini belirten D.P., iş arkadaşı ile Patnos’ta buluşmak üzere anlaştı. Patnos’ta F.K.’yı bulan D.P. burada evleneceği kızın ağabeyi olarak, soyadı henüz belirlenemeyen M. adlı bir kişiyle tanıştırıldı. M. de kızkardeşi H. ile D.P.’yi tanıştırdı. Taraflar arasında yapılan anlaşmaya göre, D.P. genç kızla evlenmek için 2 bin YTL başlık parası verdi. H.’yi çarşıya götüren D.P. bir miktar da altın ve bilezik taktı. Ankara’ya gitmek üzere D.P. ile terminale giden genç kız, D.P.’den gezmek için izin istedi ve ortadan kayboldu. Otobüsün hareket saati gelinceye kadar bekleyen D.P., dolandırıldığını anlayınca Emniyet Amirliği’ne başvurarak şikayetçi oldu.

Ağrı’da sonu ve bu şekilde biten çok sayıda evlilik maceresı yaşandığını anlatan Emniyet yetkilileri, dolandırıcılık olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious