65 yıl sonra kimliğine kavuştu

65 yıl sonra kimliğine kavuştu  .14574
  • Giriş : 12.03.2008 / 11:26:00

Kayseri'nin Mimarsinan beldesinde 65 yaşındaki Muzaffer Şahan, 65 yıl sonra nüfus cüzdanına sahip olmanın sevincini yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muzaffer Şahan, yaptığı açıklamada, kendisi daha dünyaya gelmeden babasının öldüğünü, ailesinin de kendisine nüfus cüzdanı çıkartmadığını söyledi.

Şimdiye kadar nüfus cüzdanına ihtiyacı olmadığını ancak yakınlarının teşviki ile nüfus cüzdanı çıkartmak için Melikgazi Nüfus Müdürlüğüne başvurduğunu kaydeden Şahan, şunları söyledi:

''1943 yılında Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Mimarsinan beldesinde 5 çocuklu ailenin son çocuğu olarak dünyaya geldim. Annem ve babam resmi olarak evlenmemişler. Annem bana 4 aylık hamileyken babam hayatını kaybetmiş. Bunun üzerine annem nüfus cüzdanımı çıkarttıramamış. Kız çocuğu olduğum ve bugüne kadar evlenmediğim için hiçbir resmi daireye işim düşmedi. Ancak yakınlarımın tavsiyesi üzerine nüfus cüzdanı çıkarttırmak için nüfus müdürlüğüne başvurdum.''

Melikgazi Kaymakamı Nusret Dirim'in elinden 65 yıl sonra nüfus cüzdanını alan Muzaffer Şahan, ''çocuklar kadar mutluyum. Kaymakam beye ve Nüfus Müdürüne çok teşekkür ediyorum. Nüfus cüzdanıma kavuştum'' dedi.

Kaymakam Dirim, Şahan'a nüfus cüzdanını teslim ederken, ''bu yaşına kadar nüfus cüzdanına hiç ihtiyaç duymadım mı? Hastaneye bile gitmedin mi?'' diye sordu. Şahan da, ''biz koyun eti ve yoğurt yer, koyun sütü içeriz. Onun için şimdiye kadar hiç hastaneye gitmedim. Resmi dairelere de hiç işim düşmedi'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious