67 kaçak yakalandı

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Sahil Güvenlik Komutanlığı, kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yapan 67 yasa dışı göçmen ve 4 göçmen kaçakçısı ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, yasa dışı göçün önlenmesi kapsamında iki operasyon gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, bir ihbarı takiben yapılan operasyonda, Mersin Limanı açıklarında “Kum” isimli tekne içerisinde, Suriye uyruklu olduklarını beyan eden 26 yasa dışı göçmen ile göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 2 kişinin yakalandığı belirtildi.

Operasyonda, yasa dışı göçmenlerden birinin arkadaşının kayıp olduğunu söylemesi üzerine, yapılan arama kurtarma faaliyeti sonucunda kayıp yasa dışı göçmenin cesedinin Mersin Limanı açıklarında bulunduğu kaydedildi.

Taşucu-Mersin açıklarındaki operasyonda da “Rastgele” isimli tekne içerisinde Suriye uyruklu olduklarını beyan eden 41 yasa dışı göçmen ile göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 2 kişinin yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, Ocak ayından bu yana 777 yasa dışı göçmenin yakalanarak, Jandarma ve Emniyet birimlerine teslim edildiği duyuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious