68 kişi emniyette yatıp kalkıyor

68 kişi emniyette yatıp kalkıyor.43411
  • Giriş : 06.06.2009 / 21:37:00

Yasa dışı yollardan Türkiye'ye girerek kapalı kasa kamyon içinde İstanbul'a gitmek isterken Aksaray'da yakalanan 68 kaçak, Aksaray Emniyet Müdürlüğünde misafir ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 1 Haziranda Aksaray'ın Topakkaya beldesi yakınlarında bir kamyon kasasında yakalanan Afganistan, Pakistan, Burma ve Senegal uyruklu kaçakların her türlü insani yardım ve ihtiyaçlarının Emniyet Müdürlüğü ile Aksaray Valiliği Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı tarafından karşılandığı belirtildi.

Yasa dışı yollarla Türkiye'ye giren yabancı uyrukluların, yasal işlemlerinin devam ettiği ifade edilen açıklamada, kaçakların bir süre daha Aksaray Emniyet Müdürlüğünde misafir edileceği kaydedildi.

İstanbul'dan yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmayı planladıkları öğrenilen kaçakların, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edileceği bildirildi.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 1 Haziran Pazartesi günü Topakkaya beldesi yakınlarında durdurduğu kamyonunun kasasında Pakistan, Afganistan, Hindistan ve Burma uyruklu 68 kaçağı yakalamış, olayla ilgili kamyonda bulunan İ.B. ve A.A'yı gözaltına almıştı. 2 kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili yapılan ilk açıklamada 85 kaçağın yakalandığı duyurulmuştu. Ancak, emniyetin açıklamasında yakalanan kaçakların sayısı 68 olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*