68 yaşında ama kurada ev çıkarsa evlenecek

  • Giriş : 11.02.2006 / 00:00:00

Eskişehir'li 68 yaşındaki Tekin Özer, kurada kendisine ucuz ev çıkarsa iki mutluluğu birden yaşayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Odunpazarı Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yaptırılan konutların dün başlayan kura çekimleri bugün de devam ediyor. Porsuk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekilişinde alt gelir grubuna yönelik yapılan 72 metrekarelik konutların sahipleri belirlendi. 800 adet konut için 11 bin 784 başvuru olunca salon taliplileri almadı. Bunun üzerine vatandaşların bir kısmı salonun yanına kurulan çadırlara alındı. Çadırlardaki vatandaşlar çekilişi sinevizyon aracılığıyla izledi. Salonu dolduran vatandaşların kimi çocuğuyla kimi köpeğiyle kimi de bastonu yardımıyla gelirken hepsinin heyecanı ise aynıydı. Çekilişin başlamasıyla birlikte ismi okunanlar sevinirken diğer vatandaşların umutlu bekleyişleri devam etti.

Kuraya kızı adına katılan 65 yaşındaki Sebahat Mutlu isminin yedek listede çıkmasına rağmen büyük bir sevinç yaşadı. Zihinsel engelli bir torunu olduğunu ifade eden Mutlu, "Kızım kirada ve çatısından su akan bir evde oturuyor. İsmimiz yedekler arasında okundu ama yine de seviniyoruz. İnşallah evi almak nasip olur. Odunpazarı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Daha çok ev yaptırsınlar." diye konuştu.

İsminin okunmasını heyecanla bekleyenlerden biri ise elindeki bastonuyla birlikte 68 yaşındaki Tekin Özer. Eşini yıllar önce kaybettiğini anlatan Özer, "Tek başıma kirada yaşıyorum ve bir türlü evlenemedim. İnşallah kurada bana da ev çıkar. Ev çıktığı takdirde içine yerleşeceğim ve hemen kendime bir eş arayacağım. Daha önce evim yok diye tekliflerim kabul edilmedi." dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, ev çıkmayan vatandaşların üzülmemesini isteyerek "Toplam 1718 konut için yaklaşık 17 bin başvuru oldu. Bu da Eskişehirli vatandaşlarımızın büyük bir konut açığı bulunduğunu gösterdi. Bu nedenle yeni bir proje daha gerçekleştireceğiz. Onun da müjdesini buradan veriyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious