68. Cumhurbaşkanlığı Koşusu yapıldı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Cumhuriyet Kupası Koşusu, 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda koşuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

26. Cumhuriyet Kupası Koşusu’nu ise Şilan isimli atıyla Jokey Halis Karataş kazandı.

68. Cumhurbaşkanlığı Koşusu ve 26. Cumhuriyet Kupası Koşusu, 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda gerçekleştirildi. Koşuları Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ankara Valisi Kemal Önal ve Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Umut Tamer izledi.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hipodroma gelişinde vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri ve "Türkiye Seninle Gurur Duyuyor" sloganları ile karşılandı.

68. Cumhurbaşkanlığı Koşusu’na üç ve daha yukarı safkan İngiliz atları katıldı. 2 bin 400 metrelik çim pistte gerçekleştirilen koşuyu 2.34.88 ile Jokey Selim Kaya’nın biniciliğindeki 5 numaralı Hücum isimli at kazandı.

26. Cumhuriyet Kupası Koşusu’na ise 3 ve daha yukarı safkan Arap atları katıldı. Bin 600 metre çim pistte gerçekleştirilen koşuyu 1.49.46 ile ise Jokey Halis Karataş’ın biniciliğindeki 13 numaralı Şilan isimli at kazandı.

Cumhurbaşkanlığı Koşusu’nu kazanan Hücum sahibi Hamdi Çadırcıoğlu’na 290 bin YTL kazandırırken Cumhuriyet Kupası Koşusu’nu kazanan Şilan isimli at sahibi Osman Budak’a 315 bin YTL kazandırdı. Jokeylere ve sahiplerine ödüllerini Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer takdim etti.

Koşular sırasında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın kısa konseri ve paraşütçülerin gerçekleştirdiği atlayışlar seyirciler tarafından ilgiyle izlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious