7 aylık hamile kadın hastanede öldü

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Trabzon'da, 7 aylık hamile 30 yaşındaki Saadet Yurtsever, 2 gün önce kaldırıldığı Trabzon Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eşini kaybeden ve 2 çocuğuyla başbaşa kalan Öztürk Yurtsever, doktorların ihmali olduğunu öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beşirli Mahallesi'nde oturan Saadet Yurtsever, 8 yaşındaki Abdullah ve 10 yaşındaki Ahmet adındaki 2 çocuğunun ardından, 7 ay önce üçüncü çocuğuna hamile kaldı. Doğum zamanı yaklaşan Saadet Yurtsever'in hamileliğinin 7'nci ayında ağrıları sıklaşmaya başladı. Şiddetli baş ağrısı çeken Saadet Yurtsever, eşi 34 yaşındaki Öztürk Yurtsever ile önce doktora gitti. Ağrıları geçmeyen hatta daha da artan Saadet Yurtsever'i bu kez eşi Öztürk Yurtsever 12 Mart pazartesi günü Trabzon Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan muayene sonrasında ateşinin yüksek olması nedeniyle kontrol altına alınan Saadet Yurtsever, bu sabaha karşı yaşamanı yitirdi. Yüksek ateş nedeniyle hayatını kaybettiği belirtilen Saadet Yurtsever'in ailesi, hastane yönetimini suçladı.

7 aylık hamile eşini kaybeden Öztürk Yurtsever'in şikayeti üzerine Saadet Yurtsever'in cesedi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Otopsi sonucunda, hamile kadının yüksek ateş nedeniyle hayatını kaybetme ihtimalinin yüksek olduğu, ancak kesin sonucun alınan örneklerin incelenmesi sonrasında açıklanacağı belirtildi.

Eşini kaybeden ve 2 çocuğuyla başbaşa kalan Öztürk Yurtsever, hastanenin eşiyle ilgilenmediği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yurtsever, “Eşim Saadet 7 aylık hamileydi, 2 gün önce hastaneye getirdik. Yatması gerektiğini söylediler. Baş ağrısı ve ateşi vardı. Çok halsizleşmiş ve bitkinleşmişti. Ben motor ustası olarak çalışıyorum. Ziyaret saatlerinde yanına gidiyordum. Hastanede hiç ilgilenmediklerini söylüyordu bana. Beni bu sabah hastaneden aradılar. Eşimin fenalaştığını söylediler. Hastaneye gittiğimde ise Saadet'in öldüğü haberini verdiler. Dünyam yıkıldı. Eşimle hastanede ilgilenmediler. İlgilenseydiler eşim hayattaydı. İhmal olduğunu düşünüyorum ve sorumluların cezalandırılması için sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.

Hastanede yaşamını yitiren 7 aylık hamile Sadet Yurtsever'in cenazesi bugün 2 Nolu Beşirli Camii'nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Bahçecik'teki aile mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious