7 aylık hamile Nicole Kidman BM'ye geldi

7 aylık hamile Nicole Kidman BM'ye geldi.12895
  • Giriş : 23.04.2008 / 10:49:00

BM İyi Niyet Elçisi ünlü film yıldızı Nicole Kidman, kadınlara karşı şiddetin devam ettiğini belirterek "dünyada her 3 kadından biri bir şekilde şiddete maruz kalıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

40 yaşındaki 7 aylık hamile Kidman, BM Kadınlar İçin Kalkınma Fonu (UNIFEM) İyi Niyet Elçisi olarak dünya kamuoyunun dikkatini kadınlara karşı şiddete ve bu şiddete son verilmesi amacıyla çabaların arttırılmasına yöneltmek amacıyla BM'de düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Kidman toplantıda yaptığı konuşmada, dünyada her 3 kadından birinin hayatı boyunca "o ya da bu şekilde şiddete maruz kaldığını" belirterek "Bu olağanüstü bir oran, ama biz hiç bu orandan sözedildiğini duyuyor muyuz?" dedi. Kidman kadınlara karşı şiddetin en yaygın işlenen insan hakları ihlali olduğunu da vurgulayarak kadına karşı şiddete son verilmesine tüm hükümetlerin öncelikli hedefi olması gerektiğini belirtti.

UNIFEM Başkan vekili Joanne Sandler de yaptığı konuşmada Kidman'ın kendilerine yardımcı olmak için başvurduğunda gerçekten "bir fark yaratabileceği" tek bir konuya yoğunlaşmak istediğini söylediğini ifade etti. Sandler, Kidman'ın kadına karşı şiddete karşı mücadeleyi dünya kamuoyunun gündeminde tutmakta son derece başarılı olduğunu, kendisine müteşekkir olduklarını söyledi.

Kidman, babasının psikolog, annesinin ise "feminist" bir hemşire olduğunu belirterek çocukluğunda annesiyle hastaneye gittiğinde acı çeken insanların kendisinde derin izler bıraktığını da söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious