7 bin 500 YTL'ye tenis maçı

7 bin 500 YTL'ye tenis maçı.21288
  • Giriş : 18.06.2008 / 15:11:00

Tenisin en prestijli turnuvası Wimbledon Açık, 23 Haziran Pazartesi günü başlıyor. 2 hafta boyunca sürecek turnuvada biletler aylar öncesinden tükendi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teniste sezonun 3.Grand Slam'i olan Wimbledon Açık Tenis Turnuvası Pazartesi günü başlıyor.

Bu turnuvanın başlamasını bekleyen tenisseverler de Güney Londra'ya akın etmiş durumda. Tenisin en büyük organizasyonunu yakın plandan izlemek isteyen tenis severler ise bilet bulabilmekte oldukça zorlanıyor.

Aylar öncesinden tüketilen biletler ise bazı bilet şirketlerinden satın alınabiliyor. Ancak fiyatlar tenisin ne kadar da pahalı bir spor olduğunu gözler önüne seriyor.

Bazı bilet şirketlerinin ilan ettikleri fiyatlara göre, 6 Temmuz Pazar günü oynanacak final müsabakalarını izlemek tam 6 bin $. (Yaklaşık 7 bin 500 YTL)

Wimbledon Tenis Turnuvası'nın ilk turunu bile yakın plandan izlemek isteyenler 1895 $ gözden çıkarmak zorundalar. Turnuvadaki heyecan arttıkça bilet fiyatları da artıyor.
Yarı final biletlerinde bu rakam 5800 dolara kadar çıkıyor.

Üstelik tenisin İngiltere'de bu kadar ilgi odağı olması, karaborsacıların da işine gelmiş durumda. Resmi rakamlara göre 6 bin dolar olan final biletinin, ne kadar daha artacağı da merak konusu.

Tenisin en eski ve en prestijli turnuvası Wimbledon'da para ödülü bu sezon 27 Milyon YTL'ye kadar çıkmıştı.

TENİSHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious