7 Eylül toplantısı doğrulandı

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

ABD, Rusya, Fransa, İngiltere ve Çin'in yanısıra Almanya'nın, 7 Eylül Perşembe günü Almanya'nın başkenti Berlin'de buluşacağını doğrulandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD, BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ABD, Rusya, Fransa, İngiltere ve Çin'in yanısıra Almanya'nın, İran'ın nükleer dosyasıyla ilgili olarak 7 Eylül Perşembe günü Almanya'nın başkenti Berlin'de buluşacağını doğruladı.


ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 3 numaralı ismi olan Nicholas Burns'ün, 7 Eylül'de Avrupa'ya gideceğini belirttiği açıklamasında, Burns'ün İngiliz, Fransız, Alman, Rus ve Çinli meslektaşlarıyla görüşeceğini söyledi.

McCormack, “Sanıyorum, bu toplantıdan önce ve sonra İranlı yetkililerle, kendilerine yapılan öneriyi kabul etmeleri için diplomatik görüşmeler olacak” dedi.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, adının gizli tutulmasını isteyen Batılı bir diplomat, 6 Batılı ülkenin 7 Eylül'de Berlin'de buluşacağını söylemişti.

Aynı diplomat, AB Yüksek Temsilcisi Javier Solana'nın, 6 Eylül'de yine Berlin'de, İran'ın nükleer dosyasının yöneticisi Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi (UYGK) Genel Sekreteri ve Nükleer Başmüzakereci Ali Laricani ile görüşeceğini de bildirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious