'7 ilçenin 4'ünü AK Parti kazandı'

'7 ilçenin 4'ünü AK Parti kazandı'.11400
  • Giriş : 07.06.2009 / 22:02:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, ara seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre 7 ilçenin 4'ünü partisinin kazandığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Çetinkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin 2, MHP'nin ise 1 ilçede seçim kazandığını kaydetti.

İlçe bazında AK Parti'nin farklı bir şekilde seçimin galibi olduğunu ve büyük bir başarı kazandığını söyleyen Çetinkaya, partisinin 8, CHP'nin 8, MHP'nin 1, Demokrat Parti'nin 3, DTP'nin 1, ANAVATAN'ın ise 1 beldede seçimi kazandığını belirtti. Çetinkaya, ''Böylelikle seçimde AK Parti diğer partilerle mukayese edildiğinde farklı bir şekilde seçimin galibi olmuştur'' dedi.

AK Parti'nin Elazığ'ın Ağın, Yozgat'ın Kadışehri, Sakarya'nın Akyazı ile Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçelerinde seçim kazandığını açıklayan Çetinkaya, ''AK Parti, yapılan bu ara seçimlerin de seçimin galibi olarak çıkmıştır. Dolayısıyla halkın büyük bir teveccühünü kazanmıştır'' diye konuştu.

İlçe bazında partisinin bir önceki seçimlere göre oy oranını önemli oranlarda artırdığını belirten Çetinkaya, en büyük ilçe olan Sakarya'nın Akyazı ilçesinde partisinin 11 bin 89, Saadet Partisinin 9 bin 952, MHP'nin bin 512, CHP'nin 138 oy aldığını bildirdi.

Elazığ'ın Ağın ilçesinde partisinin 29 Marttaki yerel seçimlerde 441 oy aldığını, bu oranın bugün yapılan seçimlerde 649'a yükseldiğini kaydeden Çetinkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

''AK Parti, Akyazı'da bir önceki seçimlerde 8 bin 142 oy almışken bu seçimlerde 11 bin 89'a oyunu çıkarmıştır. Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde AK Parti 2 bin 395 oy almıştı, şimdi oyunu 2 bin 968'e çıkarmıştır. Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde 29 Mart yerel seçimlerinde AK Parti bin 60 oy almışken bugünkü seçimlerde bin 193 oy almıştır. AK Parti, tüm ilçelerde oylarını artırmıştır. Beldelerde de aynı durum vardır. AK Parti buralarda da oylarını önemli ölçülerde artırmıştır. Mesela, bir önceki seçimlerde Gümüşhane Merkez Tekke Beldesi'nde AK Parti 362 oy almışken şimdi oyunu 462'ye çıkarmıştır. Bunlar küçük yerleşim birimleridir ama AK Parti her yerde oyunu artırmıştır. AK Parti, seçimlerin galibi olmuştur.

Halkımızın bu teveccühüne layık olmak için AK Parti elinden gelen tüm gayreti gösterip, halkımızın hizmetinde olduğunu en iyi şekilde ispat etmiştir, bundan sonra da çalışmalarını sürdürecektir. Bu seçimlerde de halkımızın bize gösterdiği bu destekten dolayı aziz milletimize sonsuz şükranlarımızı sunuyor kendilerine teşekkür ediyoruz. Hep onların hizmetinde olduk. Durmak yok yola devam. İşimiz hizmet, gücümüz millet.''

Çetinkaya, Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Gülşehir beldesinde kavga çıktığı için sonuçların henüz alınamadığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*