7 kilo 10 gramlık bebek

7 kilo 10 gramlık bebek .8007
  • Giriş : 19.03.2008 / 11:33:00

Batman'da 5 çocuk annesi, 7 kilo 10 gram ağırlığında erkek bebek dünyaya getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Hamzalı köyünde yaşayan 5 çocuk annesi Çiçek Çiçek (34), doğum sancılarının başlaması üzerine, köy yolunun bozuk olması nedeniyle traktör römorkunda kara yoluna kadar getirildi, buradan da minibüsle Batman'a ulaştırıldı.

Çiçek, Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde Dr. Derya Sivri Aydın'ın müdahalesiyle, normal doğumla, 7 kilo 10 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Aşırı kilolu ve şeker hastası olan anne Çiçek'in daha önce doktor kontrolünde olmaması nedeniyle obez bir bebek dünyaya getirdiğini ifade eden Dr. Aydın, ''Anne hiç doktora gitmemiş. Bu ağırlıkta bebekle ilk kez karşılaşıyorum. Bebek uzman çocuk doktoru tarafından takip edilecek. Annenin ve bebeğin sağlık durumu iyi. Bebek, ilerleyen zamanlarda sağlık sorunları yaşayabilir'' dedi.

Çiçek Çiçek ile imam nikahıyla birlikte yaşayan baba Nihat Aydın ise bebeğin ağırlığını duyunca şaşırdığını belirterek, ''Bu ağırlıkta bebek beklemiyorduk. Bebeğin ve eşimin durumunun iyi olduğunu öğrendiğim için mutluyum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious