7 kıta, bir çadırda buluştu

7 kıta, bir çadırda buluştu.18672
  • Giriş : 05.05.2009 / 23:33:00

Fatih Üniversitesi’nde eğitim gören 70 farklı ülkeden 600 yabancı öğrenci, düzenledikleri 7 Kıta 7 Renk Kültür Festivali’nde ülkelerini ve kültürlerini tanıttılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Bank Asya ana sponsorluğunda Fatih Üniversitesi tarafından 5.'si organize edilen festivalde Kamboçya'dan, Çin'den, Senegal'den, Kanada'dan,Azerbaycan'dan, Rusya'dan, İsveç'ten, İtalya'dan, Hollanda'dan ve dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkelerden gelen öğrenciler dünya barışı adına güzel örnekler sergilediler.

Çok sayıda yabancı ülke başkonsolosu ve büyükelçisiyle birlikte öğrencilerin de katıldığı açılışta bir konuşma yapan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Borat, “Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 70 ülke festival için standlar kurdular. Bu standlar, ülkelerin kendi kültürlerini dostça sergilemek için birer köprü oldular. Umudumuz o ki; dünyaya da bu sayede evrensel barış mesajları vermiş olacaklar.” dedi.

Açılış programında yabancı öğrencilerden oluşan koro “We are the World” isimli parçayı seslendirirken Afrikalı öğrencilerin “tam tam dansı” ve Uzakdoğulu öğrencilerin “Taiçi” gösterisi beğeni topladı.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından misafirler ve öğrenciler ülkelerin standlarını gezdiler. 3 gün boyunca yemekler, kıyafetler, danslar, gösteriler, eğlenceler, tanıtımlar ve kültürlerin sergileneceği organizasyonda dünyanın bütün renkleri birarada yeralacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*