7 Teröristi öldüren PKK'lı tutuklandı

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

PKK'da örgüt içi hesaplaşmada 7 teröristi öldüren G.E. tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır kırsalında aynı grupta olan 7 teröristi öldürdükten tutuklanıp Kulp Cezaevi’ne konulan terörist G.E., bugün çok sıkı güvenlik önlemleri altında Diyarbakır’a getirilerek E Tipi Cezaevi’ne konuldu. Annesi Z.E. ile bir süre görüştürülen E.’nin verdiği bilgiler doğrultusunda güvenlik güçleri terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yapan 7 kişi yakaladı. Öldürülen 7 PKK’lının bulunduğu mağarada ise 7 Kalaşnikof marka otomatik tüfek, 1 Kannas suikast silahı, 1 Biksi marka makinalı tüfek ile bu silahlara ait çok sayıda mermi, 4 Aselsan Kobra marka telsiz, 2 dürbün, 1 gece görüş dürbünü ele geçirildi.

Mağarada 7 arkadaşını öldürdükten sonra teslim olan terörist G.E.’nin verdiği bilgiler doğrultusunda güvenlik güçleri Lice ve Kulp kırsalında PKK’lı teröristlerin gizlendiği alanlara nokta operasyonları yaptı. İçinde erzak ve gıda maddelerini bulunduğu 2 sığınak bulunarak imha edilirken, teröristlere yardım ve yataklık yapan 7 köylü yakalandı. Köylüler, E. ile yüzleştirildikten sonra tutuklanıp cezaevine konuldu. E.’nin 7 PKK’lıyı öldürdüğü Kalaşnikof otomatik tüfek savcılığın talimatıyla 7 teröristin öldürülmesi haricinde başka eylemlerde kullanılıp kulanılmadığının tespit edilmesi için balistik incelemeye gönderildi.

BİR CENAZE DAHA ALINDI

Bu arada öldürülen PKK’lılardan Sipan kod adlı Muzaffer Öndeş’in de cenazesinin ailesi tarafından Kulp’tan alınarak Batman’a götürüldüğü öğrenildi. Halen Kulp’ta Huner Rojhılat kod adlı İran uyruklu, Behzat kod adlı Suriye uyruklu, Ağrı nüfusuna kayıtlı Botan kod adlı PKK’lıların cesetleri bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious