7 teröristin cesedi DTP İl Başkanı tarafından alındı!

7 teröristin cesedi DTP İl Başkanı tarafından alındı!.15086
  • Giriş : 04.10.2007 / 05:48:00
  • Güncelleme : 04.10.2007 / 03:19:33

7 teröristin cesedi, DTP İl Başkanı ve terörist aileleri tarafından Kato Dağı'nda teslim alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kato Dağı'nda çıkan çatışmada öldürülen PKK'lılardan Nazan Bayram, İhsan Tekeş, Zeki Gökberk ve Hakan Turgut'un yakınları, çocuklarının cenazelerini almak için Beytüşşebap'tan bir grup DTP'li ile birlikte çatışmanın yaşandığı alana gitti.

Kato Dağı'ndaki özel güvenlik bölgesine ulaşan ailelere, DTP Şırnak İl Başkanı İzzet Belge, DTP Beytüşşebap İlçe Başkanı Yusuf Temel ve beraberinde yaklaşık 100 kişi eşlik etti. "Nuda" kod adlı Nazan Bayram'ın cenazesi ailesi tarafından teşhis edilirken, diğer 6 PKK'lının cenazesi ise teşhis edilemedi.

Biri bayan toplam 7 PKK'lının cesetleri torbalara konulurken, ailelerin ise soğukkanlı olmaları dikkat çekti. Cesetler, yoğun güvenlik önlemleri altında Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne getirildi. Cenazelerin morga konulması için sedye verilmemesi nedeniyle öldürülen PKK'lıların aileleri ile polisler arasında gerginlik yaşandı.

Duruma tepki gösteren aileleri, DTP İl Başkanı İzzet Belge ve parti yöneticileri sakinleştirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 14 Eylül 2007 tarihinde Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi İncebel Dağları'nda PKK'ya yönelik başlatılan operasyonlarda, 7 PKK'lı öldürülmüştü.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious