7 Türk balıkçı serbest bırakıldı

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Beş aydır Gürcistan'da tutuklu bulunan 7 Türk balıkçı serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, karasularını ihlal ettikleri iddiasıyla yaklaşık 5 ay önce Gürcistan sahil güvenlik birimlerince alıkonulan ve tutuklanan Behsat Kaptan, Suver-2 ve Kaptan Hilmi teknelerinde bulunan 3 kaptan ve 4 mürettebat, Poti Şehir Mahkemesi'nde dün hâkim karşısına çıktı. Mahkeme sonunda serbest bırakılan kaptan ve mürettebatlara, el konulan tekneleri de iade edildi.

Serbest kalan kaptanların, dün akşam saatlerinde Poti Limanı'ndan çıkan Behsat Kaptan teknesinde Kaptan Aslan İlker ve mürtebat Cemil Çakır, Suver-2 teknesinde kaptan Haydar Kasarcı ve mürettebat Medet Kasarcı ve Selahattin Akbulut, Kaptan Hilmi teknesin de ise kaptan Arif Çolak ve mürettebat Emin Çolak tekneleri ile sabah saat 03.30 civarında Hopa Limanı'na geldi.

TUTUKLU YAKINLARI BAŞBAKAN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

Kaptanlardan Aslan İlker'in ortağı Nizam Erzurumlu yaptığı açıklamada, kaptanların Gürcistan'da tutuklu bulunduğu süre içinde çok endişelendiklerini, ailelerinin ise perişan olduğunu söyledi.

Ankara'ya giderek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a durumu aktardıklarını belirten Erzurumlu, ''Başbakanımız bize kaptanların durumuyla ilgileneceği sözünü vermişti. Öğrendiğimiz kadarıyla Gürcistan yetkilileriyle bu konuda görüşmüş. Onun girişimleriyle kaptanlarımız serbest kaldı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious