7 yaşındaki küçük kız polisi vurdu

7 yaşındaki küçük kız polisi vurdu.8213
  • Giriş : 08.09.2007 / 17:08:00

Bursa'nın Merkez Osmangazi ilçesinde bir olaya müdahale eden polis memuru, 7 yaşındaki kız çocuğu tarafından ayağından silahla vuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre saat 13:40 sıralarında Elmasbahçeler Mahallesi Baş Sokak üzerinde 2 kişinin silahla bir vatandaşı tehdit ettiği ihbarını alın polis ekipleri olay yerine gitti. Olaya müdahale eden henüz ismi öğrenilenmeyen polis memuru, 7 yaşındaki bır kız tarafından ayağından vuruldu.

Arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan olayın ardından kaçan çocuk yakalandı. Şüpheli çocuğun annesi ve babası da gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Elmasbahçeler Mahallesi Baş Sokak'ta bir kişinin tabancayla başka bir kişiyi tehdit ettiği ihbarı üzerine '4855' telsiz kodlu Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Ekipler Amirliği ekibi olay yerine gitti.

Elindeki tabancayla kaçan çocuğu kovalayan polis memuru Hüseyin Doğan,
henüz 7 yaşında olan Nuray A. tarafından vuruldu. Ayak bileğinden
yaralanan polis, arkadaşları tarafından Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayın ardından kaçan Nuray A.'nın babası Erkan A. ve annesi de gözaltına alındı. Zanlı kız çocuğun yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatan polis, telsiz anonslarıyla şehir genelindeki tüm ekipleri uyardı. Bir süre sonra yakalanan zanlı Nuray A., Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Yapılan incelemede, ihbara konu olan olayın bir barış buluşması olduğu ortaya çıktı. Erkan A. yakınları tarafından husumetli olan kişilerle barışmak için sokakta buluştu. Çevredeki vatandaşların 'Silahli kişiler vatandaşı tehdit ediyor' ihbarında bulununca olanlar oldu. Olay yerine polislerin geldiğini gören Erkan A., belindeki tabancayı çıkarak 7 yaşındaki kızı Nuray A.'ya verdi. Çocuğun elinde tabanca olduğunu gören polis memeru Hüseyin doğan da, tabancayı alabilmek için çocuğun peşine düştü.

Apartmana giren Nuray A., elindeki tabancayla polis memuruna doğru 2 el ateş etti. Kurşunlardan biri polis Doğan'ın ayak bileğine isabet etti. Yaralanan polis hastaneye kaldırıldı.

Zanlı Nuray A.'nın hırsızlık olayına da karıştığı iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious