7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'den tuhaf açıklamalar

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'den tuhaf açıklamalar.12750
  • Giriş : 18.01.2008 / 18:33:00
  • Güncelleme : 18.01.2008 / 18:39:13

Kenan Evren: "Kadınların saçlarının görünmesi günah olacaksa Allah onları saçsız yaratırdı"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

`Kadınların saçlarının görünmesi günah olacaksa Allah onları saçsız yaratırdı'' diyen Evren, türbanı İran lideri Humeyni'nin Türkiye'ye soktuğunu söyledi.

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve Emekli Orgeneral Fikret Küpeli, bugün, Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne gelerek eski dostları Mehmet Altan'ı ziyaret etti. Turgutlulu işadamı Mehmet Altan'ın besi çiftliği, domates ve marul serasını gezen Evren ile Küpeli, ürünler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Turgutlu'nun meşhur köftecisi Yusuf'ta yemek yiyen Evren ve Küpeli, vatandaşlarla da hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sıkça tartışılan türban konusuyla ilgili soruyu yanıtlayan Kenan Evren, ``Bu sıralarda türbanla yatıp türbanla kalkıyoruz. Başka işimiz kalmadı. Ülkenin huzuru kaçtı. İnşallah buna güzel bir hal, çare bulurlar da krizden kurtuluruz. Yoksa memleket böyle kriz içerisinde gittikçe, birbirlerine karşı hasmane tutum içerisinde, halka halka teşekkül edecek. Bu doğru bir şey değil. Kadınların saçlarının görünmesi günah olacaksa Allah onları saçsız yaratırdı. Yapamaz mıydı, yapardı. Ama yapmamış. Peki nereden çıkmış bu türban. İran'daki o ilk gelen Humeyni bunu soktu. Humeyni, 1979'dan sonra dehşetli para harcayarak bizim Türkiye'deki genç çocukları, kızları da bu yola sürükledi. İşte o halen devam ediyor. İran'a hasret duymuşuz sanki. İran'a benzemek istiyoruz, inşallah bundan kurtuluruz'' dedi.

Evren ve Küpeli daha sonra Turgutlu Kaymakamı Sadettin Kalkan ile Belediye Başkanı AKP'li Serhat Orhanïı makamında ziyaret edip ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious