7. Uluslararası Komedi Filmleri Festivali

7. Uluslararası Komedi Filmleri Festivali .13353
  • Giriş : 12.11.2008 / 09:15:00

Bonus 7. Uluslararası Komedi Filmleri Festivali, 14-20 Kasım tarihleri arasında dünyadan en iyi komedi filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Garanti Bonus Card sponsorluğunda Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı tarafından (TÜRSAK) gerçekleştirilen festivalin bu yılki "Onur ödülü", İsmail Dümbüllü gibi bir efsaneyle aynı sahneyi paylaşan tiyatro sanatçısı Gazanfer Özcan'a verilecek. Ödül töreni, 14 Kasımda Beşiktaş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Festivalin geleneksel bölümlerinden "En ciddi komedi filmi" yarışmasının sonuçları, bu yıl da izleyicilerin oylarıyla belirlenecek.

Bilet fiyatı 6 YTL

Yönemen Garth Jennings'in, çocukluk kahramanlarına, beyazperdenin yaşamı ve düşleri şekillendiren gücüne ve 80'lerin home video çılgınlığına atıfta bulunduğu "Kahramanım Rambo", Yeni Zelanda'da yılın en başarılı filmi Paul Murphy imzalı "Kelepir evlilik", hep sahip olmak istediği aileyi bir günde alışılmadık yollardan kuran Oliver'in traji-komik öyküsünü anlatan "Aile Saadeti" ve Petter Ness imzalı Norveç'in Oscar adayı "Kadın Gibi Geçti" de bu yıl "En ciddi komedi filmi" bölümünde yarışacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da "En ciddi komedi filmi"ni doğru tahmin eden seyirciler, Cinebonus Sinemaları'ndan sezon filmleri için davetiye kazanacak.

Festivalin "Aşık kahkahalar", "Bellek tazeleyici","Daima güldüklerimiz", "Avrupa gülüyor" ve "Amerikan bağımsızları" bölümünde son yılların en önemli komedi filmleri sinemaseverlerle buluşacak. Türk ve dünya sinemasından komedi türünün en çarpıcı örneklerini sunan festival filmleri, Beyoğlu Sineması, Cinebonus Maçka G-Mall ve Alman Kültür Merkezi salonlarında gösterilecek.
Bilet fiyatlarının 6 YTL olduğu festivalde Bonus Card sahipleri, kartlarını göstererek filmleri yüzde 50 indirimli seyredebilecek. Alman Kültür Merkezi'ndeki gösterimler ise ücretsiz olacak.

Referans

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*