70'lik lise, mezunlarını bir araya getiriyor

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Urfa Lisesi'nin eğitim ve öğretim kalitesinin artırılmasına yönelik kurulan Urfa Lisesi Mezunları Derneği ilk organizasyonunu 20 Mayıs'ta gerçekleştiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yeni kurulan Urfa Lisesi Mezunları Derneği ilk organizasyonunu, ulaşabildiği tüm mezunları bir araya getirerek planlıyor.

20 Mayıs'ta gerçekleşecek Urfa Lisesi Mezunları Buluşması hakkında bilgi veren derneğin yönetim kurulu başkanı Mustafa Sorguç, Şanlıurfa'nın en köklü lisesinin mezunlarını bir araya getirerek, mezunlar arasında kaynaşma ve dayanışmayı sağlayacaklarını söyledi.

Mezun isimlere ulaşırken okuldaki kütüklerden yararlandıklarını hatırlatan Sorguç, "Yaptığımız kütük taramaları sonucu çok çarpıcı sonuçlarla karşılaştık. Şu anda görev yapan 6 milletvekilimiz bizim okuldan mezun. Ayrıca birçok bürokrat, sanatçı ve siyasetçi isim de Urfa Lisesi'nden mezun olmuş. Amacımız eski mezunlarımızdan ulaşabildiklerimizin tümünü bir araya getirerek tanışmalarını sağlamak ve dayanışmaya katkıda bulunmak." dedi.

Sorguç, "Bugüne kadar çaldığımız her kapıdan çok olumlu tepkiler aldık. Bu yıl yapacağımız buluşma derneğimizin ilk organizasyonu olduğu için organizasyonumuzu 1993 yılında ve öncesinde mezun olanlarla sınırlı tuttuk. Bu arada herkese ulaşmamız mümkün değil. Kendisine ulaşamadığımız mezunlarımızın bize ulaşmalarını ve kaydını yaptırmalarını rica ediyoruz. Mezunlarımız bunun için 312 64 98 numaralı telefonu mesai saatleri içerisinde arayabilirler" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious