72 yaşındaki Galatasaraylı fanatiğinden şampiyonluk duası

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Futbol Ligi'nde son haftaya girilirken, şampiyonun kimin olacağı ise son haftaya kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Samsun'da yaşayan 72 yaşındaki Galatasaray fanatiği olan Pakize Küçüköner, takımının şampiyon olması için gece gündüz dua edip kuran okuyor. Evinin duvarlarında Galatasaray bayrakları ve posterleri bulunan Küçüköner, takımının şampiyon olması halinde yönetime ve futbolculara Karadeniz pidesi ziyafeti çekeceğini vaat etti.

Samsun'un Gazi Beldesi'nde oğlu Atilla Küçüköner ile birlikte yaşayan Pakize Küçüköner, koyu bir Galatasaray fanatiği. Galatasaray'ın maç kaybettiği günler üzüntüden yataklara düşen Pakize nine, ligin sonunda şampiyonun Galatasaray olacağını söylüyor. Galatasaraylı futbolculara ettiği dualarla Avrupa kupalarında hiç yenilmediklerini hatırlatan fanatik nine, takımının şampiyon olması için bol bol edip Kur'an okuduğunu belirtti.

Takımının şampiyon olacağı günü dört gözle beklediğini kaydeden Küçüköner, "Ama Fenerin de puan kaybetmesi lazım. Bu hafta Denizlispor'un Fenerbahçe'den puan almasını ümit ediyoruz. Fenerbahçe şampiyon olursa çok üzüleceğim. Bu kadar çalıştık inşallah sonuca ereriz. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Elimden gelse onların heykellerini dikerim. O kadar parasızlığa ve sıkıntıya rağmen biz ellerinden geleni yaptılar. Fenerle başa baş gidiyorlar. Arada bir averaj farkı var. Şampiyon olsalar da olmasalar da onlar bizim şampiyonumuz. Öbürlerinin bir elleri yağda bir elleri balda gidiyor. Bizimkilerde öğle bir şey yok. Sadece kendi onurları için oynuyorlar. Hepsini tebrik ediyorum" dedi.


- "BİZİ HASAN KABZE KURTARDI" -


İnönü Stadı'nda oynanan zorlu Beşiktaş karşılaşmasını değerlendiren 72 yaşındaki GS fanatiği Pakize Küçüköner, Galatasaray'ın iki golünü atarak 3 puanı getiren Hasan Kabze'yi kutladı. Galatasaray'ın beklediği gibi oynayıp 3 puanı aldığını söyleyen Küçüköner, şöyle konuştu;

"Bizim Beşiktaş ile anlaştığımız söyleniyor ama ben hiç öğle görmedim. Mesela Tümer bir gol attı. Ben çok üzüldüm. Atarız her halde dedim. Çünkü şampiyonluğa oynuyoruz. Birinci golü attık çok sevindim. Ama beraberlik bize yaramıyordu. Maç 1-1 gidiyor. Bu böyle giderse Fenerbahçe kazanıp şımaracak dedim. Son dakikaya kadar bekledim öğlece. Ondan sonra Allah'a dua ettim skoru 2-1 yapması için. Bir de baktım ki ikinci gol gelmiş. Ben bir sevindim anlatamam. Çok şükür Allah'ım şu Fenere şampiyonluk turunu attırmadık dedim. İnşallah Denizlispor Feneri yenecek biz de amacımıza ulaşacağız. Şampiyonluk bayrağını hazırladım. Balkona asacağım. "


- "Galatasaray YENİLİNCE HASTA OLUYORUM" -


Galatasaray maçlarını canlı olarak izleyemediğini ancak gazeteleri ve spor programlarını hiç kaçırmayan fanatik nine, Galatasaray yenildiğinde ise televizyon, radyo ve gazete ile ilişkisini kestiğini anlattı.

Galatasaray'ın Avrupa, UEFA ve federasyon kupalarından elendiğin zaman düşüp bayıldığını hatırlatan Küçüköner, takımının şampiyon olması halinde tüm yönetimi ve futbolcuları çağırıp onlara Karadeniz pidesi ikram edeceği vaadinde bulundu.

Galatasaray'ın şampiyon olması için "Allah'ım. Ben fanatik bir Galatasaraylı olarak, sen bizim takımımızın şampiyon olmasını sağla. Onların yüzünün gülmesini istiyorum. Hep başımızda şampiyon olarak kalsınlar. Başımız dik gezelim. Gelecek maçımızda Kayserispor önünde takımımı şampiyon olarak görmemi nasip et. " şeklinde dua eden Küçüköner, duasının kabul olacağını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious