74'lük dede takma dişlerini yuttu

  • Giriş : 05.10.2007 / 13:50:00

Kocaeli'de takma dişlerini yutan dede hastane hastane gezmesine rağmen dişleri bulunmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

3 hastanede 7 filmi çekilmesine rağmen dişleri bulunmayan dedeye doktorlar, ciğer hastalığı teşhisi koydu.

Körfez ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Yusuf Kar, akşam iftarını açarken yapma dişlerini damağı ile birlikte yuttu. Kar, çocukları tarafından Körfez Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acılar içerisinde hastaneye kaldırılan dedenin önce filmi çekildi. Ancak filmde bir şey bulunmadı.

Doktorlar, "Senin ciğerlerinde problem var, sen bize diş aratıyorsun" diye tepki bile gösterdi.

Evine geri götürülen hasta, her geçen gün daha da acı çekmeye başladı. Bunun üzerin hasta yakınları dedeyi Sopalı Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada da her hangi bir sonuç alınmayınca, soluğu İzmit Devlet Hastanesi'nde aldılar. Bura da filme rağmen yutulan diş bulunamadı.

Acılar içinde kıvranan hastaya 'bir şey yok' diyerek eve gönderdi. Ancak, yuttuğu dişleriyle bu şekilde 7 gün geçiren hasta, her geçen gün daha da kötüleşmeye başladı. Hasta yakınları daha önce tanıdıkları Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Oğuzhan Değirmencioğlu ile görüştü. Yaşadıkları olayı detayları tek tek anlatınca Operatör doktor Değirmencioğlu, yapmış olduğu muayene sonucu, başhekimi olduğu hastanede dahil dahil olmak üzere 3 hastanenin 'bir şey yok' diyerek gönderdiği hastanın damak dolu dişlerini boğazında buldu.

Hastanın yapılan müdahele sonucu 'boğazına takılan damak dolusu dişi' çıkardı.

Bir hafta boyunca hastane hastane dolaştıklarını belirten Yusuf Kar, 3 hastanede 7 film çekilmesine rağmen doktorların dişleri bulmadığını söyledi.

Kar, "Gittiğimiz hastanelerde doktorlar sen ciğerlerinden rahatsızsın ama bize diş aratırıyorsun dediler. Başhekim de olmasaydı kimse bana inanmazdı ve acı çekmeye devam ederdim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious