74'lük ninenin paraşüt keyfi

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Muğla'da, 74 yaşındaki bir nine, ilerlemiş yaşına bakmadan adrenali yüksek yamaç paraşütü ile atladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu ilginç olay, Muğla'nın Fethiye ilçesinde Uluslararası Birinci Yamaç Paraşütü Akrobasi Yarışmaları öncesinde yaşandı. Yamaç paraşüt şirketine başvuran İstanbul Ataköylü Servet Çelikkaya (74) uçmak istediğini söyledi. Yaşlı nine hoca eşliğinde atlayışı başarıyla gerçekleşti. Servet Çelikkaya, "İstanbul'dan geldim. Yamaç paraşütü keyfi yaşamak istedim. Çok güzeldi. Niyet etmiştim. Bunu gerçekleştirdim. Gazetelerden atlayış haberlerini okuyup etkilenmiştim. Ailemden habersiz uçtum. Çok mutluyum. Özellikle doğanın ve denizin görüntüsü çok mükemmeldi. Bu keyfi yaşadığım için çok mutluyum." dedi.

Bu arada çarşamba günü başlayan ve 5 gün devam edecek olan Birinci Ölüdeniz Akrobasi Etkinlikleri için yurt içinden ve yurt dışından uzman yamaç paraşütçüleri beldeye akın etmeye devam ediyor. Etkinlikleri düzenleyen Fethiye Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz yaptığı açıklamada, "Dünyanın değişik yerlerinden 30 yakın yamaç paraşütü akrobasi yarışmacısı katılıyor. Babadağ'dan yapılacak uçuşlara herkesi bekliyoruz. Etkinliklerimiz 5 gün devam edecek. Babadağ'dan atlayanlar cennet güzelliğini de seyredecekler. Uçuşlar Babadağ'da başlayacak. Tüm vatandaşlarımızı bu etkinliklerimizi izlemeye bekliyoruz." diye konuştu.

Ölüdeniz'de yamaç paraşütü yaptıran Aftelya Şirketi'nde Ali Memiş de, 15 yıldır yamaç paraşütü uçuş hocalığı yaptığını, bugüne kadar yaşlı birinin katıldığına rastlamadığını kaydetti. Memiş, "Şirketimizi yüzde 90 yabancılar tercih ediyor. Yüzde 10'u ise Türk. Bu yıl yamaç paraşütü yapan Türklerin sayısında artışlar görülüyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious