75 TL'lik gıda çekleri izdihama yol açtı

75 TL'lik gıda çekleri izdihama yol açtı.18003
  • Giriş : 24.02.2009 / 18:08:00

Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na kayıtlı 23 bin 500 yoksul vatandaş, 75 TL'lik gıda çeklerini alırken izdihama neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çekleri almak için valilik önüne akın eden vatandaşlarla görevliler arasında gerginliği artırınca çevik kuvvet ekipleri önlem almak zorunda kaldı.

3 ayda bir rutin olarak yoksul vatandaşlara verilen gıda yardımı yerine vakıf tarafından bu kez alışveriş çeki dağıtıldı. Rutin yardım için valilik önüne akın vatandaşlar izdiham oluşturdu.

Kimi vatandaşlar utancından yüzünü kapatırken, kimisi de görevlilerle tartışmaya başladı. Vatandaşlar ile görevliler arasında gerginlik artınca olay yerine çevik kuvvet ekipleri geldi. Polisler vatandaşları sıraya sokarak tek tek içeri almaya başladı. Valilik önüne gelen bazı mahalle muhtarlar ise Vali Yardımcısı Halil Berk ile görüştü.

Vali Yardımcısı Halil Berk, daha önce 3 ayda bir yoksullara verilmek üzere 900 bin TL gönderildiğini ve bunun gıda paketi olarak dağıtıldığını söyledi.

Berk, "Bu kez bu yardımlar 75 TL çek olarak verilecek. Her mahalleye de belli bir gün verdik. Ancak vatandaşlar bu çeklerini biran önce almak isteyince valiliğe akın etti. Biz muhtarlarla toplantı yaptık. Bu çekleri de onların aracılığıyla vatandaşa dağıtacağız." dedi.

Muhtarlar, görüşme sonrası dışarıda bekleyen vatandaşları ikna ederek evlerine gönderdi. Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şerefiye Mahallesi Muhtarı Şükrü İnan da bir hafta içinde herkesin gıda çekinin mahalle muhtarları aracılığıyla verileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*