75 yaşındaki adama şantaj

  • Giriş : 01.05.2009 / 23:22:00
  • Güncelleme : 01.05.2009 / 23:24:31

Denizli'de 75 yaşındaki bir kişiyi kaçırarak, çıplak fotoğraflarını çekip şantaj yaptıkları iddiasıyla, aralarında bir İl Sağlık Müdürlüğü çalışanının da olduğu 3 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Alınan bilgiye göre, çeşitli kentlerde çok sayıda gayrimenkulü bulunan İrfan Dağdeviren (75), bir süre önce satışa çıkardığı otomobilini almak isteyen ve adının ''Filiz'' olduğunu söyleyen kadınla telefonla görüştü.

Otomobili denemek istediğini söyleyen kadınla Şirinköy Mahallesi yakınlarında buluşan Dağdeviren, burada kar maskeli kişilerce kaçırıldı.

İrfan Dağdeviren'i bıçak zoruyla bagaja sokan zanlılar, bir eve götürdükleri yaşlı adamın çıplak fotoğraflarını çekti.

Dağdeviren'in şikayeti üzerine polis, çalışma başlattı.

Bu arada, Dağdeviren ile bağlantı kuran zanlılar, ''Çıplak fotoğraflarını tüm yakınlarına, köyüne ve mahallene dağıtırız. Hemen para hazırla'' tehdidinde bulundu.

Polis, yaşlı adamın telefon ve bankamatik kayıtlarını incelemeye aldıktan sonra düğün salonunda çalıştığını belirlediği A.Y'yi (23) yakaladı. Zanlının ifadesi doğrultusunda soruşturmayı genişleten emniyet yetkilileri, olaya karıştığı öne sürülen Denizli İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı A.Ç. ve 17 yaşındaki Y.Y'yi de gözaltına aldı.

Adliyeye sevk edilen A.Y. ve Y.Y. tutuklanırken, sağlık memuru A.Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olayla ilgili olarak düğün salonu işletmecisi T.Ç. ile H.K. ve adının Filiz olduğu öğrenilen kadının arandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*