75'lik nineler sıcak aş istiyor

75'lik nineler sıcak aş istiyor.6484
  • Giriş : 05.02.2006 / 00:00:00

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Zeytinpınar mahallesinde ikamet eden Nadire Bulut (77), Fatıma Ektiren (73), Fatma Aktay (71) yıllardır yokluk ve sefalet içinde hayat mücadelesi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bulut, "Benim tek istediğim evimin onarılması. Kimim kimsem yok" dedi. Fatıma Ektiren ise, "Ben ve oğlum yoklu içinde büyüdük. Zaten bu yokluktan, açlıktan dolayı oğlumu kaybettim. Hiç olmazsa torunlarım ve gelinim bu yokluk içinde kaybolmasınlar. Torunlarım okula gidiyor. Yetkililer torunlarıma sahip çıkıp onları okutsunlar. Ben bir şey istemiyorum zaten ben mevlamın rahmetini, ölümü bekliyorum." diye konuştu. Fatma Aktay da, "Ben yıllardır felçli halimle hayatla mücadele ediyorum. Sürüne sürüne işlerimi yapmaya çalışıyorum. Evden çıkamıyorum." dedi.

Zeytinpınar mahalle muhtarı Hamdullah Duran da, ninelerin zor durumda olduğunu belirterek, "Ninelerimizin durumu ciddi. Her ay onların ziyaretlerine gidip hal hatırlarını soruyorum. Bu cefa çekmiş annelerimize hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan onlara her ay 75 YTL veriyoruz. Biz mahalle muhtarı olarak üstümüze düşen görevi yapmaya hazırız." şeklinde konuştu.

Derik Kaymakamı Cemil Kılınç da, muhtaç vatandaşlara sahip çıktıklarını ifade ederek, "Bu ninelerimize yaşlılık maaşı ve vakfımız tarafından maaş bağlandı. Ninelerimiz için ne gerekiyorsa imkânlar doğrultusunda yapmaya hazırız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious