783 kanatlı hayvan itlaf edildi

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Batman'ın Gercüş ilçesinde kuş gribine rastlanması üzerine gribal enfeksiyona yakalanan 4 çocuktan alınan kan örnekleri Ankara'ya gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuş gribinin görüldüğü ve karantina altına alınan Boğazköy köyünde çalışmalarını sürdüren Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı 50 kişiden oluşan 3 ekip bu sabah karanlıkta görülmeyen ve köylülerin saklama ihtimaline binean tekrar kanatlı hayvan arama çalışması başlattı.

Gercüş Kaymakamlığı'na vekaleten bakan Hasankeyf Kaymakamı Osman Varol ekiplerin ilk önce kuş gribi görülen Boğazköyde çalışmalarını başlattıklarını, eylem planı çerçevesinde 3 km alanda da çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Kaymakam Varol, 3 km'lik alana giren Rüzgarlı ve Aydınlı köylerinde herhangi bir hayvan ölümüne rastlanmadığını, buralarda tedbiren çalışmaların sürdürüleceğini ve kanatlı hayvanların itlaf edileceğini belirtti.

Bu arada köylere hayvan giriş çıkışları yasaklandı. Güvenliği sağlayan jandarma tarafından köylere giriş çıkış yapan araçlar aranıyor. Habercilerin de köylere girişine izin verilmiyor.

4 ÇOCUKTAN KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Kaymakamı Osman Varol, Boğazköy köyünde gribal enfeksiyona yakalanan Selman Çakır (16), Ramazan Tuncer (3), Mehmet Tuncer (1,5) ve Meral Nur Çakır'dan (3) kontrol amaçlı kan örneklerinin alınarak Ankara Hıfzıssıhha Merkezine gönderildiğini söyledi.

Çocuklarda kuş gibi olup olmadığının kesinlik kazanmadığını, gribal enfeksiyona yakalanmaları nedeniyle şüphe üzerine kan örneklerinin alınarak Ankara'ya gönderildiğini belirten Kaymakam Varol, Mehmet Tuncer'in Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde, diğer 3 çocuğun da Gercüş Devlet Hastanesi'nde tedavilerine başlandığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious