79 günlük Ege organ bekliyor!

79 günlük Ege organ bekliyor!.3724
  • Giriş : 01.12.2007 / 10:02:00

79 gündür bağışlanacak organ bekleyen Ege bebeğin babası, internetten çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaşaması için 0-9 yaş arası bir çocuktan ince bağırsak nakline ihtiyacı olan mucize bebek Ege Mahir'in babası, organ nakli çağrısında bulunmak için bir metin yazıp internette yayınladı.

Mucize bebek "Ege Mahir'' 79 gündür yaşamak için bağışlanacak organ beklerken, babası Ümit Fikret Yıldız son çare olarak "Organ Bekleyenlerin En Küçüğü Ege Bebek, Türkiye Duysun'' başlığıyla hazırladığı bir metinle, internette organ bağışı çağrısında bulundu.

'Çaresiziz'
Yaşadığı çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ince bağırsağının tamamı, kalın bağırsağın ise yarısı alınan Ege Mahir'e, yaşaması için ince bağırsak nakli yapılması gerekiyor. Bunun için de beyin ölümü gerçekleşmiş bir çocuğun organlarının bağışlanması lazım. Metinde oğlu Ege'nin "ince bağırsak nakline ihtiyacı olduğunu" dile getiren acılı baba, "Şimdi hayatımın anlamı ince bağırsak. Hiçbir şeye bu kadar muhtaç olmamıştım hayatımda. Bu nakil, oğlumun tek umudu ve bizim tek umudumuz" dedi.

Kan grubu
0 Rh Baba Ümit Fikret Yıldız, beyin ölümü gerçekleşmiş "0-9 yaş arası 0 Rh'' kan grubuna sahip çocukların anne-babalarına seslenerek, duygularını şöyle ifade etti: Öncelikle "Allah sabır versin" diyorum. Ve inanın sizin yaşadığınız acıyı tüm kalbimle yaşıyorum. Sizden organ bağışına katılmanızı diliyorum. Hatta dilemiyorum, yalvarıyorum bunun için. Oğlum Ege'm için. Sizin de bir parçanızın yaşaması için yalvarıyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious