8 adet 'Glock' marka tabanca ele geçirildi

  • Giriş : 04.03.2007 / 00:00:00

Şanlıurfa'da bir otomobilde yapılan aramada, aracın çeşitli yerlerine gizlenmiş vaziyette 8 adet “Glock” marka tabanca ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Valilikten alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ortaklaşa yürütükleri çalışmalarda, “Silah ticareti ve toplu silah kaçakçılığı”yla ilgili alınan bir istihbaratı değerlendirerek harekete geçti.

Bu çerçevede, Mardin yolu kent girişinde oluşturulan uygulama noktasında durdurulan F.D'nin kullandığı 63 YC 961 plakalı otomobil, Emniyet Müdürlüğü parkına çekildi. Sürücü F.D'nin refakatinde araçta yapılan aramada, farların arkasına ve motor kısmında saklanmış vaziyette toplam 8 adet “Glock” marka tabanca ve bu tabancaya ait 16 şarjör ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan otomobil sürücüsü F.D. ile M.Y. emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

IRAK'TA KAYIP SİLAHLAR

Bir süre önce ABD'nin Irak'a gönderdiği silahların büyük bölümünün kaybolduğu ortaya çıkmıştı. Bu silahlardan bir bölümünün Trabzon'da rahip cinayeti, Danıştay suikastı, İstanbul ve İzmir'de birer polisin şehit edilmesinde kullanıldığı belirlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious